زمان آغاز به کار همایش مهدویت در دانشگاه تبریز

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همايش سمينارارسال شده در   08 آبان 1392-30 October 2013بازدید 561زمان آغاز به کار همایش مهدویت در دانشگاه تبریز

همایش مهدویت با پیام حضرت آیت‌الله العظمی صافی‌گلپایگانی در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز آغاز به کار کرد.
به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، در پیام آیت‌الله العظمی صافی‌گلپایگانی به همایش مهدویت واحد تبریز که توسط  حجت‌الاسلام حسن مولایی مدیر مسئول هفته نامه افق حوزه علمیه قم قرائت شد، آمده است: دنیای معاصر با همه جلوه‌ها و ظواهر که پیشرفت بشر را در صنایع و تکنولوژی همواره رو به جلو نشان می‌دهد و زندگی مادی را توسعه می‌دهد در معنویت و فضائل رو به عقب می‌رود؛ تنگناهای روحی و فشارهای باطنی، او را سخت نگران کرده است و اطمینان قلبی، ارزش روحی و امید به آینده و بلکه حال خود را ندارد. تفسیر درستی از حیات ندارد و معنائی برای این تمدن مادی نمی‌یابد و چنان جلوه می‌کند که جاهلیت دوم در حال ظهور است.

در بخش دیگر این پیام آمده است: اکثریت بزرگ بشر نسبت به امور انسانی و ممیزات انسان از حیوان بی‌تفاوت هستند. سرگرمی‌های به اصطلاح سالم و مسابقات آنها که به آن افتخار می‌نمایند و مدال و جایزه می‌گیرند در میدان افتخارات و ارزش‌های اصیل هرگز روح او را قانع نمی‌سازد و به طور موقت او را از نواقص و انحطاطی که در آن سقوط کرده غافل می‌نماید و این زندگی بی‌معنی، او را نا امید می‌کند.

این مرجع عالیقدر شیعه در این پیام تصریح کرد: چیزی که باعث امیدواری می‌باشد و بشر را به عالم غیب و شناخت صحیح از زندگی و نجات از سقوط کنونی و انحطاط حیوانی نوید می‌دهد، گرایش‌های مذهبی و وعده‌های خلاص و مژده‌های نجات است.گرایش مهدویت، گرایش به عصر عدالت، عقلانیت و فضیلت است. تفسیری که با ایمان به مهدویت و ظهور منجی از عالم می‌شود.

نگرانی‌ها را برطرف و تحیّرها را زایل می‌سازد. خلقت عالم بیهوده نیست و حیات انسان و دیدن این همه برنامه‌ها، کسب معلومات و کشف اسرار کائنات، همه سیر، ترقی و صعود است.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی در ادامه گفت: هبوط‌ها و سقوط‌ها همه محکوم است. آینده بشر مثل آینده جنین در رحم مادر است که در پی آن محیط تنگ و تاریک، جهانِ وسیع؛ زمین، آسمان، منظومه‌ها، ماه، مهرها، اقیانوس‌ها، دریاها، کوه‌ها، زیبائی‌ها، باغ‌ها، گل‌ها، شکوفه‌ها و میلیاردها انسان و... است.

مهدویت، پیش‌بینی پیروزی عدل بر ظلم، علم بر جهل و روشنایی بر تاریکی است. این معنایی است که بشر را راضی می‌کند و به او نشاط و نیرو می‌دهد.

وی افزود: اعتقاد به ظهور حضرت مهدی (عج) در آخر الزمان همه خمودها، بی‌حرکتی‌ها، بی‌تفاوتی‌ها و غفلت‌ها را از بین می‌برد. این دعوت به اصلاح، دعوت به نظام استوار، صلح و خیر است و این مکتب را باید گرامی بداریم. در پرتو آن، همه ضعف‌ها را برطرف می‌سازیم، کشور را آباد می‌‌کنیم، با فسادها مبارزه می‌نماییم، امر به معروف و نهی از منکر می‌کنیم و با این همایش‌ها، فراگیری مفهوم مهدویت را که جهان شمول است تبلیغ می‌کنیم.

در بخش پایانی این پیام آمده است: این حرکتی که در جامعه ما در ارتباط با درک معانی مهدویت و التزام منتظران ظهور به اعلاء کلمه اسلام است غنیمت دانسته و مخصوصاً نسل جوان را به وسیله این مکتب ولائی و معرفت‌بخش از خطرات اعتقادی و اخلاقی بیمه می‌کنیم.


همایش مهدویت آغاز به کار همایش مهدویت زمان آغاز به کار همایش مهدویت همایش مهدویت در دانشگاه تبریز

تمدید مهلت ثبت نام در سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا

فراخوان مجله علمی تحقیقاتی و پژوهشی علوم انسانی اسلامی

برترین‌های نوآوری‌ محصول شرکتهای ایرانی در سال 1395

برگزاری همايش رايگان «انتخاب خردمندانه» در دانشگاه اصفهان

برگزاری همایش نشریات دانشجویی در واحد تبریز

اجاره سالن همایش و سمینار جهت موسسات آموزشی

سمینار تحلیل صنایع منتخب در بورس بعد از مذاکرات 1+ 5 (مجتمع فنی تهران)

نخستین سمینار تخصصی گروه مهندسی عمران، معماری و شهرسازی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا

سومین رویداد ایده بازار دانشگاه امیرکبیر برای تجاری‌سازی اختراعات

مقاله استاد دانشگاه خراسان شمالی به همایش بین المللی توسعه ارائه شد

همایش ملی سبک‌های زندگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه با معرفی آثار برتر

کارگاه ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

همایش ملی سبک زندگی حضرت معصومه (س) دانشگاه آزاد

نشست چالش های فراروی رشته مطالعات زنان در دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها