برگزاری همايش روز جهانی شهرسازی در دانشگاه مازندران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همايش سمينارارسال شده در   25 آذر 1392-16 December 2013بازدید 556برگزاری همايش روز جهانی شهرسازی در دانشگاه مازندران

ششمين همايش بزرگداشت روز جهاني شهرسازي در دانشگاه مازندران برگزار شد.به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از : خبرنگار باشگاه خبرنگاران ساری،معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران در این همایش در بابلسر گفت: معماری را باید بر اساس اقلیم آن بررسی و برنامه ریزی کرد و در بحث ساخت و ساز شهری، معماری اسلامی یکی از دغدغه ها است.

علی نبییان افزود: در بحث شهرسازی در آینده نزدیک اقدامات خوبی در استان انجام مي شود و باید دانشگاهیان با کمک مدیران استان و کشور معماری زیبایی برای شهرها ترسیم کنند.

دكترمحمد صرافی یکي از استادان پيشكسوت شهرسازی كشور نیز در اين همايش اظهار داشت:درکنار آنچه که آنرا مشکلات شهرنشینی مینامیم،فرصت ها و امکاناتی براي شهرسازی ایجاد شده است که باید مدیران از اين پتانسیل استفاده کنند و همین طور شهروندان باید از این فرصت ها استفاده کنند و تهدید ها را کاهش دهند، نقاط قوت را زیاد کنند و ضعف ها را بپوشانند.

وی ادامه داد: وقتی که از جمعیت کشور 70 درصد آن شهرنشین هستند می توان از اين پتانسیل و قابلیت بسیار بالا استفاده کرد.

وی افزود: امکان اختراعات، اکتشافات و نوآوری که در نقاط شهری داریم از دیگر ظرفیتهاست، هرچند با معضلاتی همچون ترافیک،آلودگی،کمبود مسکن مواجه ایم،اما لزوما این دو مقوله نباید باهم اختلاف ایجاد کنند.

دكترصرافی تصریح کرد:یکی از کارهایی که باید برای شهرسازی انجام دهیم این است که مردم را درتوسعه شهری مشارکت دهیم و این امر با وجود شوراهای شهر امکان پذیر شده است.

وی عنوان کرد:اگر شورای شهر، شهرداری و دستگاه های دولتی در حل مسائل شهری مجامع مشترکی را برای حل مسائل تشکیل دهند، از این بی اعتمادی مردم نسبت به مسئولان شهرسازی کم می شود.

شايان ذكر است در پايان اين همايش از دكترمحمد صرافي پيشكسوت شهرسازي ايران و مهندس مهرنوش كياكجوري پيشكسوت شهر سازي استان مازندران تجليل شد.


همايش روز جهانی شهرسازی برگزاری همايش روز جهانی شهرسازی همایش روز جهانی شهرسازی در دانشگاه همايش روز جهانی شهرسازی در دانشگاه مازندران

تمدید مهلت ثبت نام در سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا

فراخوان مجله علمی تحقیقاتی و پژوهشی علوم انسانی اسلامی

برترین‌های نوآوری‌ محصول شرکتهای ایرانی در سال 1395

برگزاری همايش رايگان «انتخاب خردمندانه» در دانشگاه اصفهان

برگزاری همایش نشریات دانشجویی در واحد تبریز

اجاره سالن همایش و سمینار جهت موسسات آموزشی

سمینار تحلیل صنایع منتخب در بورس بعد از مذاکرات 1+ 5 (مجتمع فنی تهران)

نخستین سمینار تخصصی گروه مهندسی عمران، معماری و شهرسازی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا

سومین رویداد ایده بازار دانشگاه امیرکبیر برای تجاری‌سازی اختراعات

مقاله استاد دانشگاه خراسان شمالی به همایش بین المللی توسعه ارائه شد

همایش ملی سبک‌های زندگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه با معرفی آثار برتر

کارگاه ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

همایش ملی سبک زندگی حضرت معصومه (س) دانشگاه آزاد

نشست چالش های فراروی رشته مطالعات زنان در دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها