برگزاری همایش بین‌المللی گوهرها در تهران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همايش سمينارارسال شده در   11 دی 1392-01 January 2014بازدید 640برگزاری همایش بین‌المللی گوهرها در تهران

به منظور شناخت نقاط قوت و فرصت های داخلی و خارجی جهت دستیابی به چشم انداز مناسب در هنر و صنعت جواهر، همایش بین‌المللی تخصصی گوهرها، 27 تا 30 بهمن در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از:  سرویس علمی ایسنا، مهندس فریده باقری از برگزاری همایش بین‌المللی تخصصی گوهرها همزمان با سی‌ و دومین گردهمایی علوم‌زمین و نخستین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین خبر داد و گفت: دنیای گوهرها، دنیایی مملو از سنگ‌های قیمتی ارزشمند است که نیاز به شرایط خاص زمین‌شناسی برای ایجاد دارند و به خاطر کمیابی در طبیعت، خواستاران فراوان دارند.

دبیر کمیته علمی همایش بین‌المللی تخصصی گوهرها درباره اهمیت گوهرها خاطرنشان کرد: اهمیت گوهرها در اشتغال و رونق اقتصادی بر کسی پوشیده نیست که با توجه به جوان بودن این صنعت در ایران، حمایت بخش‌های دولتی و خصوصی در آموزش نظری و عملی، فعالیت‌های مطالعاتی، اکتشافی و بازرگانی و تعیین استراتژی راهبردی مناسب در برنامه‌ریزی‌های کوتاه مدت و بلندمدت بسار ضروری است.

وی گفت: در این راستا نخستین همایش بین‌المللی گوهرها با حضور استادان و متخصصان داخلی و خارجی در تاریخ 27 تا 30 بهمن ماه سال جاری در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور برگزار خواهد شد.

باقری از طرح پرسش‌هایی برای شرکت‌کنندگان در نخستین همایش بین‌المللی گوهرها خبر داد و افزود: کمک‌های زیربنایی علم زمین‌شناسی به دانش گوهرشناسی و بررسی جایگاه فعلی ایران در چرخه گوهر جزو مهم‌ترین پرسش‌های مطرح شده در این نشست خواهد بود.

به گفته دبیر کمیته علمی همایش بین‌المللی تخصصی گوهرها، بررسی خاستگاه زمین‌شناسی و روش‌های اکتشافی معدنی گوهرها، پتانسیل گوهرها در ایران، خاورمیانه و سایر نقاط جهان، استراتژی اکتشاف گوهرها در ایران، روش‌های بهینه در استخراج گوهرها، گوهرشناسی و استانداردها، نقش آموزش و پژوهش گوهر در مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاهی، تکنولوژی های پیشرفته تراش گوهرها، نقش مشاغل خانگی در هنر و صنعت گوهر، ظرفیت‌های هنر و تجارت و کارآفرینی در گوهرها بخشی از محورهای این نشست خواهند بود.

باقری، استفاده از نقطه‌نظرات کاربردی تمام متخصصان داخلی و خارجی جهت رفع موانع و حرکت مستمر و کارآمد در راستای رسیدن به اهداف تعیین شده را از سیاست های اجرایی همایش بین‌المللی تخصصی گوهرها عنوان کرد.

وی درباره اهداف برگزاری این نشست خاطرنشان کرد: شناخت بهتر نقاط قوت داخلی و فرصت های خارجی جهت رفع ضعف های داخلی و تهدیدات خارجی به منظور رسیدن به چشم انداز تعیین شده در هنر- صنعت جواهر مهم‌ترین اهداف ما در برگزاری همایش بین‌المللی تخصصی گوهرها خواهد بود.

سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم‌ زمین با رویکردهای گسترده و به منظور فراهم کردن زمینه مناسب جهت ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی در زمینه‌های مختلف علوم‌ زمین و با حضور اندیشمندان و محققان عرصه علوم‌ زمین از سرتاسر دنیا از 27 تا 30 بهمن ماه سال جاری به طور همزمان در تهران و 13 مرکز استان برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر درباره همایش بین‌المللی تخصصی گوهرها در تهران به نشانی gem.conference.gsi.ir مراجعه کنند.


همایش گوهرها برگزاری همایش گوهرها زمان برگزاری همایش گوهر ها همایش گوهر ها تهران همایش گوهر ها چیست؟

تمدید مهلت ثبت نام در سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا

فراخوان مجله علمی تحقیقاتی و پژوهشی علوم انسانی اسلامی

برترین‌های نوآوری‌ محصول شرکتهای ایرانی در سال 1395

برگزاری همايش رايگان «انتخاب خردمندانه» در دانشگاه اصفهان

برگزاری همایش نشریات دانشجویی در واحد تبریز

اجاره سالن همایش و سمینار جهت موسسات آموزشی

سمینار تحلیل صنایع منتخب در بورس بعد از مذاکرات 1+ 5 (مجتمع فنی تهران)

نخستین سمینار تخصصی گروه مهندسی عمران، معماری و شهرسازی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا

سومین رویداد ایده بازار دانشگاه امیرکبیر برای تجاری‌سازی اختراعات

مقاله استاد دانشگاه خراسان شمالی به همایش بین المللی توسعه ارائه شد

همایش ملی سبک‌های زندگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه با معرفی آثار برتر

کارگاه ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

همایش ملی سبک زندگی حضرت معصومه (س) دانشگاه آزاد

نشست چالش های فراروی رشته مطالعات زنان در دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها