زمان برگزاری نخستین هم‌اندیشی دانشجویان ایرانی خارج از کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همايش سمينارارسال شده در   15 دی 1392-05 January 2014بازدید 462زمان برگزاری نخستین هم‌اندیشی دانشجویان ایرانی خارج از کشور


نخستین هم‌اندیشی دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور صبح امروز یکشنبه در سالن جابرابن حیان دانشگاه صنعتی شریف کار خود را آغاز کرد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از: خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این هم اندیشی با حضور بیش از 200 دانشجوی ایرانی شاغل به تحصیل در بیش از 30 کشور جهان و حضور مسئولین وزارتخانه‌های امور خارجه،‌علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نیز معاونت علمی ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

در این همایش عباس ملکی - عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف که دبیری این همایش را بر عهده دارد، با اشاره به مهاجرت به عنوان یک ارزش گفت: یقینا هجرت یک ارزش است و یک ضد ارزش محسوب نمی‌شود و امیدواریم برگزاری چنین جلساتی زمینه تعامل دانشجویان مشغول به تحصیل در خارج از کشور و مشمولین را فراهم کند.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی - رئیس دبیرخانه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین در جلسه گفت: این هم اندیشی با مشورت وزارتخانه‌های علوم، بهداشت، بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شده است که امیدواریم تداوم پیدا کند.

وی تبیین وضعیت کشور به لحاظ علمی و فرهنگی، تبیین وضعیت کشور به لحاظ سیاست خارجی و بررسی جایگاه نهاد روحانیت در حوزه پژوهش‌های علمی کشور را از سرفصل‌های این هم اندیشی خواند و گفت: آماده دریافت پیشنهادات و نظرات دانشجویان در بکارگیری و اجرای هرچه بهتر این برنامه و برنامه‌های آتی هستیم.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین نظام‌زاده - نماینده ولی فقیه در امور دانشجویان آسیا و اقیانوسیه نیز این همایش را فرصت مناسبی برای گفتگوی مشمولین با دانشجویان ایرانی خارج از کشور دانست و افزود: یکی از ویژگی‌های قشر فرهیخته و طلاب در حوزه علمیه عدالت خواهی و توجه ویژه به بحث عدالت است.

وی تاکید کرد: ریشه عدالت‌خواهی در جای جای قرآن و سیره و سنت اهل بیت عصمت و طهارت دیده می شود و باید همگی به آن توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی افزود: متاسفانه امروز شاهد وقوع فسادهای بزرگی در کشور هستیم و این پذیرفته نیست قشر فرهیخته دانشجو باید منادی عدالت در جامعه باشد. اگر نظارت همگانی (امر به معروف و نهی از منکر) در جامعه‌ای نباشد باید منتظر مرگ آن جامعه باشیم. اگر در جامعه‌ای چنین شود اصلاح آن نیز بسیار سخت خواهد بود.


هم اندیشی دانشجویی ثبت نام همایش هم اندیشی دانشجویی هم اندیشی دانشجویان خارج از کشور

تمدید مهلت ثبت نام در سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا

فراخوان مجله علمی تحقیقاتی و پژوهشی علوم انسانی اسلامی

برترین‌های نوآوری‌ محصول شرکتهای ایرانی در سال 1395

برگزاری همايش رايگان «انتخاب خردمندانه» در دانشگاه اصفهان

برگزاری همایش نشریات دانشجویی در واحد تبریز

اجاره سالن همایش و سمینار جهت موسسات آموزشی

سمینار تحلیل صنایع منتخب در بورس بعد از مذاکرات 1+ 5 (مجتمع فنی تهران)

نخستین سمینار تخصصی گروه مهندسی عمران، معماری و شهرسازی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا

سومین رویداد ایده بازار دانشگاه امیرکبیر برای تجاری‌سازی اختراعات

مقاله استاد دانشگاه خراسان شمالی به همایش بین المللی توسعه ارائه شد

همایش ملی سبک‌های زندگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه با معرفی آثار برتر

کارگاه ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

همایش ملی سبک زندگی حضرت معصومه (س) دانشگاه آزاد

نشست چالش های فراروی رشته مطالعات زنان در دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها