دعوت از گوهر خیراندیش براي تدريس در دانشگاه‌هاي آمريكا

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   28 اردیبهشت 1390-18 May 2011بازدید 1891


دعوت از گوهر خیراندیش براي تدريس در دانشگاه‌هاي آمريكا
بازیگر نمایش‌های «عروسی خون» علی رفیعی و «ملاقات بانوی سالخورده» حمید سمندریان تاکید کرد: اگر می‌توانستم زندگی خود و سه فرزندم را به وسیله پول تئاتر اداره کنم فقط تئاتر کار می‌کردم.

گوهر خیراندیش که به دلیل دعوت برای تدریس در سه دانشگاه معتبر آمریکا به این کشور سفر خواهد کرد با اشاره به نداشتن فرصت کافی برای حضور در اثری نمایشی در سال جاری تاکید کرد اگر می‌شد به لحاظ مالی در تئاتر تامین شد فقط در تئاتر فعالیت می‌کرد.

این بازیگر با سابقه سینما، تئاتر و تلویزیون درباره فعالیت‌های خود در زمینه تئاتر در سال جاری به مهر گفت: قرار است برای تدریس به سه دانشگاه معتبر آمریکا به این کشور سفر کنم، به همین خاطر نتوانستم در نمایش آقای کیومرث پوراحمد که توسط اصغر عبداللهی نوشته شده حضور داشته باشم. کارهای آقای عبداللهی را دوست دارم و پیش از این نیز تجربه خوبی در «گل یخ» با آقای پوراحمد داشتم؛ ولی به دلیل سفر، حضور در این اثر برایم مقدور نیست.

خیراندیش یادآور شد: بیشتر از هرکسی دوست دارم هر سال به تئاتر بیایم و روی صحنه تئاتر حاضر شوم؛ زیرا نفس‌های تماشاگر من را احیا می‌کند و احساس می‌کنم همیشه باید در چند قدمی آنها باشم. قرار بود در نمایشی هم به همراه صابر ابر و هانیه توسلی حضور داشته باشم که این کار هم به دلیل فرصت کمی که دارم امکان‌پذیر نبود.

وی با اشاره به فرصت کم باقیمانده تا سفر خود به خارج از کشور گفت: ترجیح می‌دهم در این فرصت اندک در یک تئاتر تلویزیونی حضور داشته باشم؛ زیرا زمان تمرین و فیلمبرداری تئاتر تلویزیونی کمتر است. نیما دهقان به عنوان تهیه‌کننده متنی را به من داده که در حال خواندن آن هستم و قرار است این متن با کارگردانی روزبه معصومی در قالب تئاتر تلویزیونی تولید شود.

بازیگر نمایش‌های «عروسی خون» علی رفیعی و «ملاقات بانوی سالخورده» حمید سمندریان تاکید کرد: اگر می‌توانستم زندگی خود و سه فرزندم را به وسیله پول تئاتر اداره کنم فقط تئاتر کار می‌کردم. چون حسی که از اجرای تئاتر به من منتقل می‌شود بسیار بی‌نظیر است. بدون اینکه شعار بدهم معتقدم حس تزکیه در تئاتر و تمرینات تئاتر می‌تواند قابل لمس باشد.

خیراندیش اظهار امیدواری کرد هنرمندان تئاتر بتوانند از طریق این هنر به لحاظ مالی تامین شوند و مسوولان نیز به تئاتر که هویت نمایشی و فرهنگی یک ملت است، بها بدهند.


دعوت از گوهر خیراندیش براي تدريس دانشگاه‌هاي آمريكا

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها