ايجاد ناوگان تحقيقاتي در درياي خزر

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   01 خرداد 1390-22 May 2011بازدید 1054


رئيس موسسه ملي اقيانوس شناسي از برگزاري مذاکراتي با کشورهاي هند و روسيه خبر داد و گفت: به منظور ايجاد پايگاهي در جنوبگان مذاکراتي را با برخي موسسات تحقيقاتي از جمله روسيه و هند که داراي پايگاه هايي در جنوبگان هستند کرديم.
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر وحيد چگيني امروز شنبه در حاشيه کارگاه آموزشي تغييرات تراز آب درياي خزر در جمع خبرنگاران از آغاز مذاکرات موسسه ملي اقيانوس شناسي با موسسات بين المللي اقيانوس شناسي خبر داد و در اين باره اظهار داشت: يکي از برنامه هاي جمهوري اسلامي ايران حضور در جنوبگان و قطب شمال است از اين رو از چند سال قبل مذاکراتي را با موسسات بين المللي اقيانوس شناسي از جمله موسسه "شيرشوف" روسيه که يکي از موسسات عظيم تحقيقاتي است آغاز کرديم.
رئيس موسسه ملي اقيانوس شناسي با بيان اينکه کشورهايي چون روسيه و هند پايگاه هايي را در جنوبگان دارند، ابراز اميدواري کرد که با آغاز اين مذاکرات و انتقال دانش فني زمينه اي براي ايجاد پايگاهي در جنوبگان از سوي ايران فراهم شود.
وي ايجاد ناوگان تحقيقاتي در درياي خزر را از ديگر برنامه هاي اين موسسه نام برد و ياداور شد: کشتي تحقيقاتي جنوب در حال طراحي و ساخت است و در نظر داريم که ناوگان تحقيقاتي در شمال کشور را نيز راه اندازي کنيم.
چگيني ادامه داد: در حال حاضر اتحاديه "دانشگاه هاي کشورهاي حوزه حاشيه درياي خزر" ايجاد شده است که در موسسه ملي اقيانوس شناسي نيز اتحاديه اي با عنوان " اتحاديه دانشگاه ها و موسسات تحقيقاتي درياي خزر" در حال راه اندازي است. با ايجاد اين اتحاديه قصد داريم ارتباط ميان شمال و جنوب کشور را توسعه دهيم.
وي با اشاره به برگزاري کارگاه آموزشي با بيان اينکه اين کارگاه با حضور 4 تن از محققان روسي و انگليسي در حوزه درياي خزر افتتاح شد، افزود: اين کارگاه آموزشي که به مدت 3 روز ادامه دارد، در خصوص موضوعاتي چون پيش بيني روند تغييرات آب درياي خزر و تاثيرات اين تغييرات بر اقليم و جوامع شهري حوزه درياي خزر بحث و بررسي مي شود.

رئيس موسسه ملي اقيانوس شناسي، با اشاره به اهميت مطالعات تراز آب درياي خزر، خاطر نشان کرد: با توجه به سرمايه گذاريهايي که در درياي خزر مي شود برآوردهاي دقيق از تغييرات آب اين حوزه مي تواند دقت طراحي هاي ما را در پيش بيني روند تغييرات اين حوزه افزايش دهد.


ناوگان تحقيقاتي در درياي خزر

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها