ارائه دستگاه هوشمند براي تزريق دارو در دام

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   11 خرداد 1390-01 June 2011بازدید 1450پژوهشگران کشور دستگاه هوشمند تزريق دارو در حوزه دامپزشکي را عرضه کردند که با استفاده از سنسورها مي تواند دارو و يا واکسن دامها را به صورت هوشمند تزريق کند.

ايمان کوشش - مجري طرح در گفتگو با خبرنگار مهر با بيان اينکه اين دستگاه از سه قسمت تشکيل شده است، گفت: دستگاه تزريق هوشمند داروهاي دامپزشکي از سه قسمت عمده شاسي، قسمتهاي الکتريکي و قسمتهاي مکانيکي تشکيل شده است.

وي با بيان اينکه انرژي اين دستگاه از طريق باتريهاي ليتيومي قابل شارژ تامين مي شود، خاطر نشان کرد: در بخش مکانيکي اين دستگاه سنسوري کنار سر سوزن تعبيه شده که قادر است سوزن را به عمق مورد نظر در بدن دام قرار دهد و دارو را تخليه کند.

مجري طرح با اشاره به عملکرد اين دستگاه ياداور شد: زماني که سرنگ بر روي دستگاه قرار مي گيرد فرد تزريق کننده با تنظيم ميزان عمق مورد براي ورود سر سوزن مي تواند نحوه تزريق را تعيين و به راحتي اقدام به تزريق هاي مکرر کند.

کوشش ادامه داد: با ورود سرنگ به عمق مورد نظر، جريان الکتريکي موتور برقرار مي شود و با سرعت بالا پيستون سرنگ را به جلو رانده و دارو را در بدن دام تخليه مي کند. پس از تزريق دارو و خروج سر سوزن از بدن دام با فشردن کليد چرخش معکوس موتور، مجددا سرنگ از دارو پر مي شود.

وي کاهش هدر رفت واکسن و دارو را از مهمترين ويژگي هاي اين دستگاه نام برد و اضافه کرد: افزايش سرعت عملکرد و ضريب دقت بالا، کاهش صدمات فيزيکي به فرد تزريق کننده و دام و افزايش کنترل و رعايت چرخه تزريق واکسن ها از ديگر مزاياي اين دستگاه است.

کوشش با بيان اينکه اين دستگاه به ثبت رسيده است، اظهار داشت: دستگاه عرضه شده قابل استفاده در دامپزشکي ها، بيمارستانها و کلينيک هاي دامپزشکي، مراکز پرورش دام و دانشکدهاي دامپزشکي است.


دستگاه هوشمند تزريق دارو در دام

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها