برگزاری جلسه تفسير قرآن كريم در دانشگاه لندن

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   28 خرداد 1390-18 June 2011بازدید 1349


برگزاری جلسه تفسير قرآن كريم در دانشگاه لندن

جلسه تفسير برخی سوره‌های قرآن كريم، 11 تير ماه سال جاری در دانشكده حقوق دانشگاه لندن مورد بررسی قرار می‌گيرد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) به نقل از پايگاه اطلاع‌رسانی «IIDR»، در اين جلسه آموزشی كه به همت آكادمی علوم قرآنی بريتانيا و مؤسسه پژوهش و توسعه اسلامی از ساعت 9 تا 18:30 به وقت محلی برگزار خواهد شد، پروفسور «محمد عبدالحليم» و امام «احمد فاروق» به ارائه تفاسير سوره‌های قرآن كريم خواهند پرداخت.

تفاسير و معانی سوره‌های مباركه جمعه، منافقون و تغابن و آموزه‌ها و مفاهيم اين سوره‌ها در جريان اين نشست آموزشی يك روزه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

آكادمی علوم قرآنی بريتانيا همچنين روزهای 23، 29 و 30 مردادماه سال جاری (13، 14، 20 و 21 ماه مبارك رمضان) نيز يك كارگاه آموزشی با عنوان «سفر به اعماق قرآن كريم» در لندن برگزار خواهد كرد كه در آن مروری اجمالی بر كل قرآن كريم انجام می‌شود.

شركت‌كنندگان در اين كارگاه آموزشی، با 1000 كلمه به كار رفته در قرآن، داستان‌ها، پيام‌ها و درس‌های قرآن كريم آشنا خواهند شد و 99 درس قرآنی را در زمينه پيشرفت فردی و چگونگی آميختن زندگی روزمره با قرآن كريم فرا خواهند گرفت.

شيخ «حسن البنا»، مدير مؤسسه توسعه و پژوهش اسلامی(IIDR) و پروفسور عبدالحليم مسئوليت آموزش در اين كارگاه را بر عهده دارند.

پروفسور «محمد عبدالحليم» در مصر به دنيا آمد و قرآن كريم را در دوران كودكی در گنجينه خاطر اندوخت، وی در دانشگاه الازهر قاهره و دانشگاه كمبريج انگلستان تحصيل كرده و سال‌ها به تدريس زبان عربی، قرآن و ترجمه قرآن كريم در دانشگاه كمبريج و لندن پرداخته است. از سال 1995 وی به عنوان استاد مطالعات اسلامی در دانشكده مطالعات شرقی و آفريقايی دانشگاه لندن مشغول به فعاليت است. «درك قرآن: موضوعات و سبك» و فرهنگ لغت عربی ـ انگليسی قرآن، آخرين تأليفات وی هستند كه به ترتيب در سال‌های 2001 و 2007 به چاپ رسيده‌اند. وی در حال حاضر ويراستار مجله پژوهش‌های قرآنی و مطالعات قرآن لندن است. محمد عبدالحليم قرآن كريم را به زبان انگليسی نيز ترجمه كرده است كه اين ترجمه در سال 2004 توسط انتشارات دانشگاه آكسفورد منتشر شده است.

همچنين «احمد فاروق» اصول مقدماتی و علوم اسلام را نزد پدر خويش شيخ «محمد عبدالقادر»، مفسر قرآن، فراگرفت. وی پس از آنكه در مؤسسه علوم اروپايی فرانسه حفظ قرآن، زبان عربی را آموخت و حافظ قرآن كريم شد؛ به مطالعه ادبيات عرب، منطق، فقه، الهيات پرداخت. احمد فاروق پس از دريافت مدرك كارشناسی در رشته كارشناسی فقه اسلامی در مؤسسه «الفتح» سوريه، عازم مصر شد و تحصيلات خود را در همين رشته در دانشگاه الازهر قاهره ادامه داد.


برگزاری جلسه تفسير قرآن كريم دانشگاه لندن

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها