تعداد زیادی از دانشمندان دانشگاه های جهان ایرانی هستند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   31 خرداد 1390-21 June 2011بازدید 1269


تعداد زیادی از دانشمندان دانشگاه های جهان ایرانی هستند
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پیامی به همایش "ایران و تبادلات علمی با جهان" در ولز تاکید کرد: و نام ایران همچنان بر بام پیشرفت های علمی جهان چشم نوازی و دلربایی می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، کامران دانشجو در این پیام که توسط علیرضا صالحی - رایزن علمی کشورمان در انگلیس و ایرلند قرائت شد، افزود: همان گونه که تاریخ جهان به خوبی گواه آن است آثار و برکات تمدن ایرانی - اسلامی به ویژه در عرصه تبادلات علمی به چند مورد خاص محدود نمی شود و آثار علمی عالمان موثر در تاریخ ایران اسلامی آن چنان گسترده و خارج از شمارش اند که بیان اجمالی آن نیز از حوصله این مجال بیرون است.

وی گفت: هم اکنون جهان مرهون زایش و پرورش عالمان بزرگی است که در دامان تمدن و تدین ایران اسلامی رشد یافته اند و جمهوری اسلامی ایران با اعتقاد راسخ به نظم جهانی عادلانه، با تمام توان علمی و فنی خود که به یمن انقلاب اسلامی و تلاش بی وقفه دانشمندان و جوانان ایرانی و به رغم مخالفت ها و مقاومت های سلطه جویانه بیگانگان اینک به مرزهای علوم و فنون نوین جهانی نزدیک شده، آمادگی دارد با همه کشورهای جهان تبادل علمی داشته باشد.
دانشجو تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همچنین آماده است با تعامل پیش برنده، یافته ها و دستاوردهای دانشمندان ایرانی و مراکز علمی خود را به جهانیان عرضه کند و متقابلا از توانمندی سایر کشورها در عرصه علوم و فنون استفاده کند.
وزیر علوم با تاکید بر اینکه دانش همچون دین و اخلاق بر مدار وجود انسان قوام و دوام می یابد و لذا هویتی فراملی و جهانی دارد، اظهار داشت: پیشرفت های علمی محصول تلاش همه عالمان در همه نقاط جهان است. تفرعن و سلطه مبنای غیرعلمی و غیرانسانی دارد و باید با همه اشکال نابرابری و سلطه طلبی مبارزه ای علمی و انسانی داشت تا زمینه های صلح پایدار بر مبنای تساوی و عدالت در جهان فراهم شود.
در بخشی از پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری آمده است: خوشبختانه ایران با پیشینه تاریخی درخشان خود، مهد دانش و تمدن و دروازه تعالی و تبادل علمی بوده و با ظهور دین مبین اسلام و آموزه های انسانی آن در عرصه تبادل دانش، حضوری فعال و درخششی مضاعف داشته است. اسلام با تعالیم ارزنده خود حصار مکان و زمان را شکسته و جهاد علمی را به عنوان فریضه ای دائمی خصیصه حیات طیبه انسانی دانسته است.

دانشجو در پایان پیام خود با قدردانی از برگزاری همایش "ایران و تبادلات علمی با جهان؛ سیاست ها، تجارب و چالش ها"  اظهار داشت: بدون شک برگزاری چنین همایش هایی می تواند زمینه آشنایی و ارتباط بیشتر ملت ها بخصوص دانشمندان و دانشجویان کشورها را با جمهوری اسلامی ایران فراهم سازد و بستر مناسبی را برای گسترش مبادلات علمی ایران با سایر کشورهای جهان مهیا کند.
به گزارش مهر، همایش دو روزه "ایران و تبادلات علمی با جهان؛ سیاست ها، تجارب و چالش ها" با حضور جمعی از استادان و دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در دوره های دکتری در کشورهای اروپایی و داخل کشور صبح امروز در غرب ولز گشایش یافت.


تعداد زیادی دانشمندان دانشگاه های جهان ایرانی هستند

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها