دانشگاه‌ها و مراکز علمی فرماندهان جنگ نرم هستند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   03 تیر 1390-24 June 2011بازدید 1546


دانشگاه‌ها و مراکز علمی فرماندهان جنگ نرم هستند

نماینده ولی فقیه در قزوین از دانشگاه‌ها و مراکز علمی به عنوان سربازان و فرماندهان جنگ نرم یاد کرد و گفت: دانشجویان و اساتید دانشگاه همواره در مقابله با توطئه های دشمنان نظام اسلامی نقش تأثیرگذاری را ایفا کردند.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، آیت الله هادی باریک بین، نماینده ولی فقیه در قزوین، امروز در دیدار اعضای بسیج استادان دانشگاه‌های استان از دانشگاه‌ها و مراکز علمی به عنوان سربازان و فرماندهان جنگ نرم یاد کرد و گفت: دانشجویان و اساتید دانشگاه همواره در مقابله با توطئه های دشمنان نظام اسلامی نقش تأثیرگذاری را ایفا کردند.

وی با بیان این که نخستین وظیفه اساتید بسیجی در دانشگاه‌ها مبارزه و مقابله با جنگ نرم دشمن است، افزود: امروز نظام سلطه برای نفوذ در دانشگاه های نظام تلاش ها و تاکتیک ها بسیاری را در دستور کار خود قرار داده است که باید در این خصوص هوشیار باشیم.

نماینده ولی فقیه در قزوین با اشاره به این که امروز عرصه جنگ نرم دشمن علیه دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها است، گفت: امروز همه مراکز علمی به ویژه دانشگاه ها باید برای مقابله با توطئه های نرم دشمنان به سلاح علم و تقوا مجهز شوند.

آیت الله باریک بین با بیان این که همه تلاش طراحان جنگ نرم این است که به گونه ای عمل کنند تا شرایط دانشگاه های کشور را به نفع خود تغییر دهند، افزود: ایجاد تشنج در دانشگاه از اهدافی است که بانیان طراحی جنگ نرم به دنبال آن هستند.

امام جمعه قزوین با بیان این که دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها باید مراقب باشند پازل جنگ نرم را تکمیل نکنند، ادامه داد: امروز دانشجویان و اساتید با بصیرت و هوشیار نظام اسلامی در خط مقدم مقابله با جنگ نرم دشمنان نظام قرار دارند.

وی با اشاره به این که اساتید بسیجی دانشگاه‌ها در حفاظت و پشتیبانی از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی نقش تأثیرگذاری دارند، گفت: اساتید بسیجی باید در عرصه های علمی همه توان خود را برای رشد و شکوفایی نظام اسلامی به کار گیرند.

نماینده ولی فقیه در قزوین، مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن را مهم دانست و ادامه داد: برای غلبه بر ناهنجاری های اخلاقی و فرهنگی باید از راهکارها و برنامه ها و ابزارهای فرهنگی استفاده کرد و از این رو همه فعالیت های بسیج اساتید دانشگاه ها باید بر اساس محورهایی که رهبر معظم انقلاب در برنامه ها و فعالیت های فرهنگی بر آن تاکید دارند، متمرکز شود.

آیت الله باریک بین با اشاره به این که دشمنان نظام هر روز شیوه جدیدی برای تضعیف این نظام به کار می گیرند، افرزد: نباید در برابر تهاجم دشمنان منفعلانه برخورد کنیم، بلکه باید با همه توان خود ضمن شناسایی اهداف دشمن در جهت خنثی سازی آن با ابزار مناسب گام برداریم.

وی در ادامه سخنان خود تبعیت از ولایت و رهبری را یک وظیفه وتکلیف عمومی دانست و با بیان این که امروز جامعه اسلامی تنها برمحور ولایت می تواند در دنیا اقتدار خود را حفظ کند، ادامه داد: اگر امروز جمهوری اسلامی ایران در همه عرصه های داخلی و خارجی نقش آفرین است به دلیل رهنمودهای مدبرانه و حکیمانه مقام معظم رهبری است.

امام جمعه قزوین در بخش پایانی سخنان خود با اشاره اقدامات مناسب وارزشی سازمان بسیج اساتید درطی چند سال اخیر افزود: این مجموعه دانشگاهی نقش مهمی در تحولات اجتماعی، علمی و سیاسی کشور داشته است.


دانشگاه‌ها و مراکز علمی فرماندهان جنگ نرم هستند

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها