توليد سيستم اندازه گيري دما از چند نقطه به طور همزمان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   15 تیر 1390-06 July 2011بازدید 1557رئيس شهرک علمي و تحقيقاتي اصفهان از عرضه سيستم اندازه گيري دما به صورت متمرکز از سوي محققان اين شهرک خبر داد و گفت: اين سيستم با استفاده از سنسورهاي خاص قادر به اندازه گيري دماي چندين نقطه به طور همزمان هستند.

به گزارش خبرگزاري مهر، قاسم مصلحي با بيان اينکه اين پروژه در شرکت سخت افزاري و نرم افزاري راه سبز چهلستون مستقر در شهرک علمي و تحقيقاتي اصفهان اجرايي شد، افزود: اين شرکت با اجراي پروژه تحقيقاتي موفق به طراحي و ساخت سيستم اندازه گيري دما به صورت متمرکز شد.

رئيس شهرک علمي و تحقيقاتي اصفهان با اشاره به جزئيات اين پروژه اظهار داشت: در فرآيندهاي شيميايي و صنعتي گاهي لازم است تا دماي چند نقطه اندازه گيري و کنترل شود و براي اين کار لازم است تا از سنسورهاي دما و ترموستات استفاده شود.

وي با تاکيد بر اينکه تاکنون سيستمي براي اندازه گيري و کنترل دماي چندين نقطه در ايران وجود نداشت، خاطر نشان کرد: در اين راستا محققان اين شهرک دستگاهي طراحي کردند که به صورت متمرکز دماي نقاط مختلف را اندازه گيري مي کند و عمليات کنترل مورد نظر را انجام مي دهد.

مصلحي با تاکيد بر اينکه در اين دستگاه از سنسورهاي دماي مقاومتي (RTD) استفاده شد، افزود: دقت بالاي اندازه گيري دما، قابليت کاليبراسيون براي هر سنسور بدون نياز به خارج کردن دستگاه از محل نصب، تشخيص قطع شدگي سنسورها، مانيتورينگ دماي نقاط مختلف سيستم به صورت آنلاين و فعال سازي آلارم در صورت بروز افزايش و يا کاهش بيش از حد دما از توانمندي هاي اين سيستم است.

وي از کاربردي شدن اين دستگاه خبر داد و افزود: هم اکنون اين سيستم بر روي برج تقطير آزمايشگاه گروه مهندسي دانشگاه اصفهان نصب شده است.


توليد سيستم اندازه گيري دما از چند نقطه به طور همزمان

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها