برگزاری نمايشگاه بين‌المللی دانشگاه‌های ايران در تركيه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   29 تیر 1390-20 July 2011بازدید 1966


برگزاری نمايشگاه بين‌المللی دانشگاه‌های ايران در تركيه

پرتال دانشگاهی کشور : دبيركل دومين نمايشگاه بين‌المللي دانشگاه‌ها و موسسات آموزشي، فناوري، پژوهشي و فرهنگي ايران در تركيه گفت: دومين نمايشگاه بين‌المللي دانشگاه‌ها و موسسات آموزشي، فناوري، پژوهشي و فرهنگي ايران پايان شهريور و ابتداي مهرماه سال جاري در كشور تركيه برگزار مي‌شود.


محمد باري امروز در ارتباط با برگزاري اين نمايشگاه بين‌المللي در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: عرضه توانمندي‌هاي علمي و آموزشي دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشي، فرهنگي، هنري، انتشاراتي و فناوري بين دو كشور از مهم‌‌‌‌‌‌ترين اهداف برگزاري اين نمايشگاه است.
وي به ديگر رويكردهاي برگزاري دومين نمايشگاه بين‌المللي دانشگاه‌ها و موسسات آموزشي، فناوري، پژوهشي و فرهنگي ايران در تركيه (UnEx2011) اشاره كرد و گفت: افزايش ظرفيت آموزش عالي كشور از طريق ايجاد زمينه ادامه تحصيل دانشجويان در دوره‌هاي آموزشي، ايجاد بستر مناسب براي تبادل دانش و تجربه ميان دانشگاه‌ها و مؤسسات دو كشور از اين رويكردهاست.
باري ادامه داد: معرفي و ارائه آخرين دستاوردها در عرصه پيشرفت‌هاي مربوط به توليد تجهيزات و تكنولوژي آموزشي، پژوهشي و فناوري و فراهم آوردن زمينه تأمين نيازهاي دانشگاه‌ها و موسسات كشورهاي منطقه در زمينه تجهيزات و تكنولوژي هاي آموزشي از ديگر موارد است.
وي افزود: همچنين به ديگر اهداف برگزاري اين نمايشگاه مي‌توان به فراهم سازي بستر انتقال دانش و فناوري در حوزه فعاليت شركت كنندگان در نمايشگاه، توان افزائي دانشگاه‌ها، مؤسسات، سازمان‌ها و شركت‌هاي داخلي فعال در حوزه فعاليت‌هاي تخصصي به منظور حضور شايسته و قدرتمند در بازارهاي جهاني و... اشاره كرد.
دبير كل دومين نمايشگاه بين‌المللي دانشگاه‌ها و موسسات آموزشي، فناوري، پژوهشي و فرهنگي ايران در تركيه روابط ايرانيان و تركان را داراي پيشينه‌اي با سابقه دانست و عنوان كرد: همين امر سبب افزايش سطح تعاملات بين دو كشور را دارد.
وي با بيان اينكه شركت كنندگان در اين نمايشگاه به سه گروه اصلي تقسيم مي‌شوند، خاطرنشان كرد: دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي، مراكز، سازمان‌ها و موسسات آموزشي، پژوهشي، تحقيقاتي، فناوري و فرهنگي و صنايع، تجهيزات و تكنولوژي آموزشي جزو دسته اول هستند.
باري ابراز داشت: دسته دوم را مراكزي چون موسسات آموزش عالي آزاد، موسسات انتشاراتي، موسسات و پارك‌هاي فناوري، سازمان‌ها و موسسات پژوهشي و تحقيقاتي، سازمان‌ها و موسسات آموزشي و مطالعاتي آموزشگاه‌هاي زبان، انجمن‌هاي علمي و تخصصي سازمان‌ها و موسسات آموزش فني و حرفه‌اي، سازمان‌ها و موسسات ارتباطات و تبليغات، سازمان‌ها و موسسات فرهنگي و هنري، فرهنگستان‌ها و كتابخانه‌هاي تخصصي و موسسات و مراكز جامع آموزشي تشكيل مي‌دهد.
وي گفت: همچنين تجهيزات آموزشي، تجهيزات كارگاهي و آزمايشگاهي، درس افزارهاي آموزشي، نرم افزارهاي آموزشي، ماشين‌هاي اداري مبلمان و تجهيزات اداري، معماري تجهيزات، بهينه سازي فضاهاي آموزشي، انتشارات آموزشي، سامانه‌هاي آموزش الكترونيك و آموزش از راه دور، محتواي الكترونيكي، تجهيزات بهينه سازي، زيرساخت‌هاي ارتباطي و شبكه‌هاي رايانه‌هاي تجهيزات كتابخانه‌اي جزو گروه سوم مي‌شوند.
دومين نمايشگاه بين‌المللي دانشگاه‌‌‌‌‌‌ها و موسسات آموزشي، فناوري، پژوهشي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران 31 شهريور تا سوم مهرماه امسال در كشور تركيه برگزار مي‌شود.


برگزاری نمايشگاه بين‌المللی دانشگاه‌های ايران در تركيه

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها