فهرست برترين نشريات ISC از نظر ضريب تأثير

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   19 امرداد 1390-10 August 2011بازدید 4617


فهرست برترين نشريات ISC از نظر ضريب تأثير/ جديدترين نشريات انگليسي زبان

رئيس پايگاه استنادي علوم جهان اسلام، فهرست جديدترين نشريات فارسي، عربي و انگليسي زبان نمايه شده در ISC را به همراه فهرست برترين نشريات فارسي از نظر ضريب تأثير اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر جعفر مهراد با اشاره به نشست شوراي راهبري ISC گفت: در اين نشست فهرست هاي مختلفي از نشريات که داراي ضريب تأثير بود ارائه شد نخستين فهرست مربوط به نشريات علمي پژوهشي و علمي ترويجي وزارت علوم و وزارت بهداشت بود که در مجموع 532 نشريه علمي داراي ضريب تأثير است.

وي گفت: در اين فهرست 5 نشريه برتر از نظر ضريب تأثير عبارتند از نشريات ادب پژوهي، ايمني زيستي، مديريت فناوري اطلاعات، بررسي هاي حسابداري و حسابرسي و مجله نقد ادبي. رتبه هاي ششم تا دهم به ترتيب به مجله رهيافت هاي سياسي و بين المللي، مجله راهبرد، پژوهشنامه ادب غنايي، مجله انتظام اجتماعي و فصلنامه پژوهش هاي اقتصادي ايران تعلق دارد.

رئيس پايگاه استنادي جهان اسلام اظهار داشت: در فهرست دوم که مربوط به نشريات علمي عربي کشورهاي اسلامي است، 90 نشريه داراي ضريب تأثير است. 5 نشريه برتر از نظر ضريب تأثير در ISC عبارت است از مجله جامعه الملک عبدالعزيز: الاقتصاد و الاداره، السکان و التنميه، المجله الاردنيه في اداره الاعمال، عالم الفکر و مجله الرابطه.

وي گفت: رتبه هاي ششم تا دهم از مجلات عربي ISC از نظر ضريب تأثير به مجلات زير مربوط مي شود: المستقبل العربي، شوون استراتجيه، مجله اتحاد الجامعات العربيه للآداب، دراسات: العلوم التربويه و مجله دراسات: العلوم الاداريه.

مهراد با بيان اينکه فهرست سوم نشريات انگليسي و فرانسه هستند که در ISC ضريب تأثير دارند، گفت: در اين فهرست مجموعاً 133 نشريه به تصويب شوراي راهبري ISC رسيد. در بين نشريات غير فارسي و غير عربي، نشريات انگليسي زبان ترکيه به طور برجسته بين ساير کشورهاي اسلامي خودنمايي مي کند.

سرپرست پايگاه استنادي علوم جهان اسلام گفت: در فهرست نشريات غير فارسي و غير عربي 5 نشريه برتر از نظر ضريب تاثير عبارت است از: Energy Education Science and Technology از کشور ترکيه با ضريب تاثير 33/9، International Journal of Environmental Science and Technology از جمهوري اسلامي ايران با ضريب تاثير 9/2، Turkish Journal of Earth Sciences از ترکيه با ضريب تاثير 21/1، International Journal of Environmental Research از جمهوري اسلامي ايران با ضريب تاثير2/1، و Journal of the Iranian Chemical Society از جمهوري اسلامي ايران با ضريب تاثير2/1.

وي گفت: همچنين رتبه هاي ششم تا دهم نشريات انگليسي و فرانسه به دو کشور ايران و ترکيه تعلق دارد. Archives of Iranian Medicine با کسب رتبه هفتم و با ضريب تاثير 1/1 و نيز نشريه Iranian Journal of Environmental Health Science and Engineering با کسب رتبه نهم و با ضريب تاثير01/1 از نشريات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي جمهوري اسلامي ايران است.

مهراد افزود: از مجموعه 133 نشريه انگليسي و فرانسه داراي ضريب تأثير 61 نشريه به کشور ترکيه، 3 نشريه به کشور تونس، 2 نشريه به کشور عربستان سعودي، 2 نشريه به کشور پاکستان و يک نشريه نيز به کشور لبنان تعلق دارد.

وي گفت: بقيه نشريات انگليسي و فرانسه از انتشارات دانشگاه ها و مؤسسات تحقيقاتي جمهوري اسلامي ايران است فهرست کامل نشريات علمي داراي ضريب تأثير توسط معاون پژوهشي و فناوري وزارت علوم، تحقيقات و فناوري به تمام دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشي جهت استفاده هيئت هاي مميزه و استادان و پژوهشگران ابلاغ خواهد شد.

رئيس پايگاه استناد علوم جهان اسلام افزود: آئين نامه جديد ارتفاء مرتبه اعضاء هيئت علمي دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشي از اول شهريور ماه 1390 در مراکز آموزشي و پژوهشي کشور به مورد اجرا گذاشته خواهد شد و هيئت هاي مميزه از هفتمين مصوبه شوراي راهبري ISC که در آن فهرست نشريات داراي ضريب تأثير به زبان هاي فارسي، عربي و انگليسي و فرانسه ارائه شد استفاده خواهند کرد.


فهرست برترين نشريات ISC

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها