جزئيات حمايت بنياد ملی نخبگان از نخبگان هنری

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   22 امرداد 1390-13 August 2011بازدید 2041


جزئيات حمايت بنياد ملی نخبگان از نخبگان هنریجزئيات حمايت بنياد ملی نخبگان از نخبگان هنری/ نحوه حمايت از اساتيد نمونه

خبرگزاري مهر - گروه فناوريهاي نوين: بنياد ملي نخبگان با نهايي کردن دو آيين نامه حمايتي چتر حمايتي خود را گسترش داد و بر اين اساس علاوه بر اساتيد از هنرمندان حوزه هاي هشتگانه هنري حمايت مي شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، بنياد ملي نخبگان با تدوين آيين نامه هاي مختلف اقدام به حمايت از نخبگان و نوآوران کرده است. از جمله اين بسته هاي حمايتي مي توان به مواردي چون تسهيلات نظام وظيفه، اعتبار پژوهشي ويژه پژوهشگران جوان، جوايز علمي بنياد ملي نخبگان و اعتبار پژوهش و نوآوري و شکوفايي اشاره کرد.

حمايت از شرکتها و تعاونيهاي دانش بنيان، حمايت از مراکز نخبه پرور و نخبه پذير، حمايت از پايان نامه هاي کارشناسي ارشد و دکتري در زمينه پژوهشهاي مرتبط با امور نخبگان و اعطاي اعتبار پژوهشي بنياد ملي نخبگان ويژه مخترعان از ديگر حمايت هاي اين بنياد است.

بر اساس آخرين آمارها تعداد نخبگان و استعدادهاي برتر تعداد برگزيدگان آزمون جامع علوم پايه پزشکي، نفرات برتر آزمون سراسري، المپيادهاي دانش آموزش و دانشجويي، جشنواره هاي جوان و بين المللي خوارزمي، فاراني و رازي و شيخ بهايي، برترين هاي مسابقات قرآني، دانشجويان و دانش آموختگان نمونه و مسابقات ملي و بين المللي مهارت 8 هزار و 767 نفر است که اين تعداد از حمايتهاي بنياد ملي نخبگان در طي سالهاي 86 تا 89 برخوردار شدند.

در طي اين سالها همچنين تعداد 3 هزار و 97 نفر از تسهيلات نظام وظيفه و 2 هزار 390 نفر از جوايز علمي در سه سطح بهره مند شدند

اعتبارات پژوهشي اين بنياد در سطح يک 300 ميليون ريال، سطح 2 بالغ بر 600 ميليون ريال و سطح 3 بالغ بر 050/32 ميليون ريال به مشمولان اعطا شد. اين بنياد همچنين به 175 نفر از استادياران جوان اعتبار مرحوم دکتر کاظم آشتياني را اعطا کرد ضمن آنکه 81 مرکز نخبه پرور و نخبه پذير حمايت هاي بنياد ملي را دريافت کردند.

اخيرا بنياد ملي نخبگان با تدوين و تصويب دو آيين نامه چتر حمايتي خود را در حوزه هاي اساتيد برجسته و هنرمندان حوزه هاي هشتگانه هنر گسترانيد.

معاون فرهنگي و امور نخبگان بنياد ملي نخبگان با اشاره به نهايي شدن دو آيين نامه حمايتي اين بنياد افزود: آيين نامه حمايت از اساتيد برجسته و هنرمندان پس از تدوين و بررسي به تصويب نهايي رسيد.

حمايت از اساتيد و معرفي استادان نمونه

دکتر سيد حسن حسيني با اشاره به جزئيات آيين نامه حمايت از اساتيد، خاطرنشان کرد: حمايت هاي اين آيين نامه شامل حمايت هايي خواهد بود که براي افزايش پذيرش دانشجويان دوره PHD و اجراي پروژه هاي علمي است.

وي افراد مشمول اين آيين نامه را کساني دانست که سالها در دانشگاه ها تحقيق کرده و در کسوت استادي هستند و اظهار داشت: بر اين اساس اولين گروه از اساتيد برتر که اقدام به جذب دانشجويان اين آيين نامه مي کنند و همچنين محققان کشور در پاييز سال جاري معرفي مي شوند.

به گفته معاون فرهنگي و امور نخبگان بنياد ملي نخبگان معرفي شدگان از حمايتهاي بنياد ملي نخبگان که بيشتر در جهت توليد علم خواهد بود، بهره مند مي شوند تا بتوانند دوره‌ هاي دکتري را توسعه داده و دانشجويان اين دوره را افزايش دهند.

حسيني به اشاره به نوع حمايت ها يادآور شد: بخشي از حمايتها، هداياي شخصي به اين اساتيد است و بخش ديگر در قالب گرنت پژوهشي اعطا مي شود تا براي توزيع آن ميان دانشجويان دکتري هزينه شود.

هنرمندان زير چتر حمايتي بنياد ملي نخبگان

معاون فرهنگي و امور نخبگان بنياد ملي نخبگان همچنين نهايي شدن آيين نامه حمايت از استعدادهاي برتر هنري را از ديگر آيين نامه هاي مصوب شورا نخبگان نام برد و ادامه داد: آيين نامه حمايت از استعدادهاي برتر هنري در کميسيون هيئت امناي بنياد ملي نخبگان به تصويب رسيده است.

حسيني ادامه داد: طبق اين آيين نامه کليه استعدادهاي برتر هنري در حوزه هاي هنري هشتگانه مصوب شوراي عالي انقلاب فرهنگي بر اساس شاخص هاي تدوين شده حمايت خواهند شد.

وي به شاخص هاي انتخاب استعدادهاي برتر در حوزه هنر اشاره کرد و گفت: اين شاخص ها در دو گروه پيشکسوتان هنري و هنرمندان جوان اعطا مي شود به گونه اي که هنرهاي متعالي که در مسير تعالي انساني و هنري باشند و همچنين استعدادهاي برتر که در حوزه هاي مربوط به خود پيشگام باشند و کارهاي خلاقانه ارائه دهند از حمايت هاي بنياد برخوردار مي شوند.

دبير شوراي نخبگان با بيان اينکه نخبگان هنري در دو گروه حمايت مي شوند، اضافه کرد: يک گروه شامل پيشکسوتان و افرادي است که سالها در يک زمينه هنري فعاليت کرده و در يک جامعه هنري، ممتاز و شاخص محسوب مي شوند.

حسيني اظهار داشت: گروه دوم، هنرمندان جوان و داراي حداکثر 35 سال سن هستند که بايد فعاليت آنها پيشرو بوده و توانسته باشند کار خلاقانه اي را ارائه دهند.

به گفته وي، گروه دوم از سوي سازمانها و ارگانهاي هنري و جشنواره هاي مختلف اين حوزه معرفي و حمايت مي شوند.جزئيات حمايت بنياد ملی نخبگان نخبگان هنری

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها