افزایش شرکت های دانش‌بنیان تا پایان برنامه پنجم توسعه کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   25 دی 1390-15 January 2012بازدید 1614افزایش شرکت های دانش‌بنیان تا پایان برنامه پنجم توسعه کشور

معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم گفت: با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان برنامه پنجم توسعه کشور، تعداد شرکت های دانش‌بنیان به بیست هزار شرکت خواهد رسید.
پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس: محمد مهدی‌نژاد نوری معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم افتتاح پارک علوم و فناوری استان هرمزگان گفت: بیش از سه هزار شرکت دانش بنیان در پارک‌های علمی و فن‌آوری کشور فعالیت دارند و با توجه به قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، تعداد آنها تا پایان برنامه پنجم توسعه به 20 هزار شرکت افزایش می‌یابد.

وی افزود: انتظار داریم اساسنامه و آئین‌نامه اجرایی که لازمه فعال سازی قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان است هرچه زودتر با حساسیت و اولویت منطبق با قانون تصویب و ابلاغ شود.

معاون پژوهشی وفناوری وزارت علوم با اشاره به ارتباط دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی با صنعت و جامعه اظهار داشت: پارک‌های علم و فناوری بهترین فرصت برای نخبگان و مبتکرین است تا بتوانند کارهایشان را به محصول نهایی تبدیل کنند.

وی با اشاره به قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: با تصویب نهایی شرکت‌های دانش‌بنیان و پرداخت حق عضویت‌ها و همچنین حمایت‌های مالی دولت، برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده در خصوص راه اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان در برنامه پنج ساله و افق 1404 عملی خواهد شد.

مهدی‌نژاد ابراز امیدواری کرد که این شرکت‌ها بتوانند با استفاده از اعتبارات صندوق و معافیت‌هایی که در قانون دیده شده ضمن راه‌ انداختن کسب و کار مناسب در ابعاد فن‌آوری طوری پیشرفت کنند تا آن اهدف پیش‌بینی شده در چشم‌انداز 1404 حدود 10 سال زودتر محقق شود.افزایش شرکت های دانش‌بنیان پایان برنامه پنجم توسعه کشور

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها