روشی در بهینه‌سازی پارامترهای جوشکاری قوسی تنگستن گاز

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   19 بهمن 1390-08 February 2012بازدید 1731روشی در بهینه‌سازی پارامترهای جوشکاری قوسی تنگستن گاز

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس: دانش آموخته دانشگاه صنعتی‌اصفهان در طرح خود، با استفاده از روش موسوم به تاگوچی، راهکارهای بهینه سازی پارامترهای جوشکاری قوسی تنگستن - گاز با استفاده از جریان پالسی ارائه کرد.

این طرح در قالب پایان‌نامه محمد یوسفیه دانش آموخته کارشناسی ارشد مهندسی مواد دانشگاه صنعتی اصفهان با عنوان " بهینه سازی و تاثیر پارامترهای پالسی در جوشکاری قوسی تنگستن-گاز بر رفتار خوردگی مقاطع جوش فولادهای زنگ نزن سوپر دو فازی به کمک روش تاگوچی " به سرانجام رسیده است

یوسفیه با اشاره به این که روش تاگوچی بعنوان یک روش سیستماتیک درطراحی و آنالیز آزمایش‌ها به منظور بهبود مشخصات کیفی شناخته می‌شود، هدف از این طرح را دستیابی به خواص خوردگی و مکانیکی مطلوب در قطعات جوش فولادهای زنگ نزن سوپر دوفازی (UNS S32760) عنوان کرد.
وی کنترل تأثیرات ناشی از عملیات حرارتی بر ریزساختار و مقاومت به خوردگی حفره‌ای در قطعات جوش فولادهای زنگ نزن را از دیگر فرآیندهای ارائه شده در این طرح برشمرد و افزود: عدم کنترل دقیق شرایط حرارتی در اکثرموارد این روش، سبب افت شدید خواص خوردگی و مکانیکی قطعات جوش این نوع فولاد می شود.

دانش آموخته ممتاز دانشگاه صنعتی اصفهان تصریح کرد: تاکنون هیچ مطالعه سیستماتیک از آنالیز تأثیر پارامترهای جریان پالسی بر خواص خوردگی و مکانیکی قطعات جوش فولاد زنگ نزن سوپردوفازی صورت نگرفته است و نتایج این طرح نشان داد که از روش تاگوچی می‌توان بعنوان یک ابزار دقیق و مؤثر جهت بهینه سازی پارامترهای جوشکاری پالسی استفاده کرد.
وی با اشاره به کاربری‌های متعدد فولادهای زنگ‌نزن درصنایع گوناگون ازجمله نفت، گاز، پتروشیمی و فرایندهای شیمیایی مختلف، برخورداری از ترکیبی از خواص جذاب همچون مقاومت خوردگی بالا و خواص مکانیکی مطلوب را از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع فولاد عنوان کرد.
گفتنی است از این پایان‌نامه تا کنون 5 مقاله isi و ISC و بیش از 8 مقاله در کنفرانس‌های معتبر ملی و بین المللی چاپ وارائه گردیده است.

همچنین این پایان‌نامه در دوازدهمین کنفرانس ملی جوش و بازرسی، عنوان پایان‌نامه برتر را به خود اختصاص داد.بهینه‌سازی پارامترهای جوشکاری تنگستن گاز

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها