دستیابی به فناوری‌های نوین چشم انداز قطب های علمی کشور است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   08 اسفند 1390-27 February 2012بازدید 1024دستیابی به فناوری‌های نوین چشم انداز قطب های علمی کشور است
پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس: معاون پژوهشی وزارت علوم در نشست قطب‌های علمی کشور چشم‌انداز قطب‌های علمی کشور را دستیابی به فناوری‌های نوین عنوان کرد.
نشست قطب ‌های علمی کشور با حضور مدیران قطب ‌های علمی و نمایندگان بخش صنعت برگزار شد
در این نشست محمد مهدی نژاد نوری معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و نایب رئیس شورای قطب ‌های علمی کشور در سخنانی در خصوص جایگاه مهم قطب ‌های علمی در کشور گفت: اعتقادمان بر این است که قطب ‌های علمی باید به عنوان مراجع علمی در کشور فعالیت کنند و به این رسالت مهم واقف باشند.
مهدی نژاد نوری یکی از وظایف قطب ‌های علمی کشور را رصد علم و فناوری در کشور دانست و یادآور شد: رصد علم و فناوری دنیا به عهده قطب ‌های علمی کشور است که این مهم در یک فرایند تلاش گسترده باید صورت پذیرد.
معاون پژوهشی وزارت علوم در ادامه یکی دیگر از رسالت ‌های قطب ‌های علمی کشور را مرزشکنی دانش و دستیابی به فناوری ‌های نو و بدیع دانست و خاطرنشان کرد: راهبردها و راهکارهای مرزشکنی در دانش و دستیابی به فناوری ‌های نو و بدیع توسط قطب ‌های علمی کشور بایستی صورت پذیرد و این موضوع همان چشم‌انداز قطب ‌های علمی کشور است که نگاه به آینده و پیشرفت رو به جلو است.
نایب رئیس شورای قطب ‌های علمی کشور در بخش دیگری از سخنان خود بر حرکت قطب ‌های علمی به منظور اجرای منویات مقام معظم رهبری تأکید کرد و گفت: اولویت ‌های نقشه جامع علمی کشور، برنامه پنجم توسعه، و مصوبات شورای عالی عتف نقشه راه قطب ‌های علمی کشور است که این اولویت‌ها در برنامه ‌های قطب ‌های علمی کشور همواره باید مورد توجه قرار گیرد.
مهدی نژاد نوری در پایان ضمن تأکید بر بستر سازی جهت معرفی توانمندی ‌های قطب ‌های علمی کشور خاطر نشان کرد: نگاه به حوزه نیاز در کشور و ایجاد دغدغه کاربردی بودن تحقیقات در قطب ‌های علمی کشور باید مورد توجه بیش از پیش قرار گیرد.فناوری‌های نوین علمی

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها