دلایل قطع دسترسی برخی دانشگاه ها به پایگاه های علمی بین المللی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   10 اسفند 1390-29 February 2012بازدید 1154دلایل قطع دسترسی برخی دانشگاه ها به پایگاه های علمی بین المللی


معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با تشریح دلایل قطع دسترسی برخی دانشگاههای کشور به پایگاههای علمی استنادی بین المللی گفت: اختصاص نیافتن بودجه پژوهشی به این بخش و عدم پرداخت بدهی دانشگاه دلایل قطع دسترسی آنها به پایگاههای استنادی است.
دکتر محمد مهدی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به قطع دسترسی برخی از دانشگاه ها و پژوهشگاه های وابسته به این وزارتخانه به پایگاه های استنادی، افزود: دلیل قطع دسترسی این دانشگاه ها و پژوهشگاه ها عدم پرداخت حق عضویت است.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به راهکارهای این وزارتخانه برای رفع این مشکل، خاطر نشان کرد: وزارت علوم برای رفع این مشکل پیشنهاد ایجاد کنسرسیومی از دانشگاه ها و متمرکز کردن بودجه های مربوط ارائه شد.
وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی با این راهکار مخالفت کرد، اظهار داشت: در بودجه های دانشگاه ردیف بودجه ای برای بخش پژوهشی نیز در نظر گرفته می شود که به بخشهای مختلف چون اعطای گرنت پژوهشی، منابع، تجهیزات و سایر موارد اختصاص می یابد.
مهدی نژاد با تاکید بر اینکه بخشی از این بودجه ها به استفاده از پایگاه های استنادی اختصاص می بابد، ادامه داد: بودجه های پژوهشی دانشگاه ها مربوط به این بخش اختصاص نیافته است از این رو به دلیل بدهی، برخی دانشگاه ها به پایگاه های استنادی دسترسی ندارند.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با تاکید بر اینکه قطع دسترسی دانشگاه ها به پایگاه های استنادی بر رتبه بندی دانشگاهها اثری نخواهد داشت، اضافه کرد: رتبه بندی دانشگاه های کشور بر اساس خروجی آنها است از این رو عدم دسترسی دانشگاه ها به پایگاه های استنادی تاثیری بر رتبه بندی ندارد.
دسترسی دانشگاه پایگاه های علمی بین المللی

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها