ایجاد ارتباطات و همکاریهای علمی و آموزشی بین دو کشور ایران و ایرلند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   08 مهر 1391-29 September 2012بازدید 1140

ایجاد ارتباطات و همکاریهای علمی و آموزشی بین دو کشور ایران و ایرلند


پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر: ایجاد ارتباطات و همکاری های علمی و تحقیقاتی بین دو کشور ایران و ایرلند در دیدار مسئولان وزارت علوم با مسئولان برخی مراکز فناوری ایرلند تاکید شد.

در دیدار دکتر ارسلان قربانی، قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل و دکترحسین نادری منش، معاون آموزشی وزارت علوم با پروفسور برایان تورتن، رییس انستیتو فناوری دوبلین ایرلند و پروفسور میشل دوروکس، رییس دانشکده علوم آن انستیتو ایرلند، دو طرف با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های علمی و فناوری دو کشور بر لزوم ایجاد ارتباطات و همکاری های بیشتر علمی و تحقیقاتی بین دو کشور ایران و ایرلند تاکید کردند.
دکتر قربانی در این دیدار، موقعیت علمی و فناوری ایران و شمارگان بسیار بالای چاپ مقالات در نشریات معتبر جهان را در سطح منطقه و عرصه بین المللی بسیار حائز اهمیت و مورد اذعان کشورها و مراکز علمی و بین المللی دنیا دانست.

وی همچنین با توصیف نقش و میزان همکاری ایران در سازمان همکاری های اسلامی، به ویژه موضوع تاسیس و میزبانی از شبکه های مختلف علمی و فناوری منطقه ای و بین المللی در ایران، فعالیت ISC در شیراز و مراکز تحقیقاتی تراز اول یونسکو در کشورمان را افتخاری بزرگ و مایه مباهات ملت و دولت ایران و سایرکشورهای دوست و مسلمانان جهان عنوان کرد.

همچنین در این نشست، دکتر نادری منش موقعیت جغرافیایی و راهبردی ایران در منطقه و جهان و همچنین منابع غنی طبیعی و نفتی و ظرفیت های بالای نیروی انسانی و دانشگاهی ایران را در جهان بی نظیر دانست و ابراز امیدواری کرد با توجه به وجود تنوع فرهنگی کشور ایرلند، شاهد ارتباطات بیشتری علمی، تحقیقاتی و فناوری بین ایران و ایرلند باشیم.

درادامه این برنامه اعضای هیات ایرلندی با ابراز خرسندی از بازدید به عمل آمده از دانشگاه علمی‌کاربردی و پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری و امضای یادداشت تفاهم همکاری با مراکر فوق، توانمندی و استعدادها و پتانسیل های
جمهوری اسلامی ایران را به ویژه در علوم پیشرفته و روز دنیا بسیار غافلگیر کننده و شگفت انگیز دانسته و ویژگی های علمی‌تحقیقاتی، فرهنگی و تاریخی ایران را چشمگیر و کاملا متفاوت از آنچه که در رسانه های غربی القا می شود دانستند.

همچنین هیات ایرلندی وجود منابع غنی و عظیم انسانی و دانشگاهی جمهوری اسلامی ایران و ظرفیت های علمی و فناوری کشور ایرلند را به واسطه آمیزه های مختلف فرهنگی و مهاجر پذیری آن کشور، فرصت و امتیاز بزرگی برای تقویت و گسترش همکاری های دانشگاهی به ویژه موضوع تبادل استادان و دانشجویان و سایر تبادلات علمی و پژوهشی عنوان کردند.

گفتنی است بررسی نحوه تبادل استاد و دانشجو و ارزشیابی دانشگاه ها و مراکر پژوهشی دو کشور ایران و ایرلند از دیگر موضوعات مورد بحث در این دیدار بود که ضمن رایزنی های به عمل آمده در این خصوص، راه کارهای لازم برای تقویت و گسترش هرچه بیشتر همکاری ها بین دو کشور بررسی و تصمیمات لازم اتخاذشد.
همکاریهای علمی و آموزشی ایران ایرلند

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها