جایگاه تولید علم ایران بالاتر از سوئیس و روسیه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   26 مهر 1391-17 October 2012بازدید 1283


جایگاه تولید علم ایران بالاتر از سوئیس و روسیه

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با اشاره به حفظ جایگاه شانزدهمی ایران در تولید علم گفت: ایران با تولید 27 هزار و 31 مقاله در کمتر از یک سال از نظر تولیدات علمی مقدم بر کشورهایی مانند سوئیس، فدراسیون روسیه، ترکیه و سوئد است.

به گزارش پرتال دانشگاهی کشور و به نقل از مهر ، دکتر جعفر مهراد با تاکید بر ضرورت پیگیری تولید علم دانشمندان جمهوری اسلامی ایران که برای سیاستگذاری و برنامه نویسی آموزش عالی و تحقیقات علمی حائز اهمیت است، اظهار داشت: اطلاعات علمی تولید شده توسط دانشگاهها و موسسات پژوهشی کشور (دولتی و غیر دولتی) به سرعت در حال رشد است و هر ماه نسبت به ماه قبل افزایش چشمگیری را نشان می دهد.

سرپرست ISC افزود: از ابتدای سال 2012 میلادی تاکنون یک میلیون و 740 هزار و 377 مقاله توسط کشورهای مختلف تولید شده و در نظام استنادی اسکوپوس به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه ایران هنوز جایگاه 16 تولید علم را حفظ کرده است، گفت: ایران در این بازه زمانی 27 هزار و 31 مقاله تولید کرده و با این میزان از تولیدات علمی مقدم بر کشورهایی مانند سوئیس، فدراسیون روسیه، ترکیه و سوئد که به ترتیب 26 هزار و 114 مقاله، 25 هزار و 415 مقاله،24 هزار و 228 مقاله و 22 هزار و 690 مقاله تولید کرده اند، ایستاده است.

مهراد ادامه داد: ایالات متحده آمریکا با تولید 386 هزار و 478 مقاله مقام نخست جهان را به دست آورده است و رتبه های دوم تا پنجم به کشورهای چین، انگلستان، آلمان و ژاپن تعلق دارد.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: در فاصله رتبه های 1 تا 16 از مجموع کشورهای نوظهور علمی، کشور هندوستان با تولید (65250 مقاله)، برزیل (36198 مقاله) و تایوان (28827 مقاله) در جایگاه 7، 13 و 15 نشسته اند.

وی خاطرنشان کرد: بعد از ایران تنها چند کشور از مجموع کشورهای اسلامی از نظر تولید علم، جایگاه تعریف شده ای دارند که در این زمینه می توان به کشور مالزی با رتبه 26 (12391 مقاله)، مصر با رتبه 37 (8155 مقاله) و عربستان سعودی با رتبه 39 (7873 مقاله) اشاره کرد؛ دراین رتبه بندی رژیم اشغالگر در رتبه 27 قرار دارد.
جایگاه تولید علم ایران سوئیس روسیه

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها