فروشگاه کتاب‌های الکترونیکی دانشگاهی همزمان با «هفته کتاب»افتتاح می شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   09 آبان 1391-30 October 2012بازدید 1509فروشگاه کتاب‌های الکترونیکی دانشگاهی همزمان با «هفته کتاب»افتتاح می شود

فروشگاه کتا‌ب‌های الکترونیکی دانشگاهی برای عرضه نسخه الکترونیکی کتاب‌های انتشارات جهاد دانشگاهی در «هفته کتاب» آغاز به کار می‌کند.

به گزارش پرتال دانشگاهی کشور و به نقل از فارس، بیستمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «یادگار ماندگار» از 20 تا 27 آبان ماه سال جاری در سرتاسر کشور برگزار می شود، در ذیل اخباری از بیستمین دوره می‌آید؛

 

* 5 کتابفروشی بنیاد شهید در بیستمین دوره «هفته کتاب» افتتاح می‌شود

 

ادارات کل بنیاد شهید و امور ایثارگران در استان‌ها در طول برگزاری ایام «هفته کتاب»‌ نمایشگاه کتاب «ایثار و شهادت» را در محوطه ادارات یا مکان‌های خاص برگزار می‌کند.

همچنین افتتاح پنج باب کتابفروشی بازسازی شده در تهران،‌ نصب بنرهای تبلیغاتی مزین به فرازهایی از فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه کتاب و کتابخوانی و رونمایی از اولین جلد فرهنگ «اعلام شهدا» از دیگر برنامه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در ایام بیستمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران است.

فرهنگ «اعلام شهدا» شامل زندگینامه 200 کلمه‌ای از همه شهدا است که جلد اول آن،‌ شامل زندگینامه 40 هزار شهید استان لرستان در «هفته کتاب» رونمایی خواهد شد.

همچنین کتاب «خاطرات اعضای اکیپ حاج هادی»‌ به عنوان بدیع ترین کتاب در حوزه دفاع مقدس شامل خاطراتی از اصنافی چون قصاب‌ها،‌ نانواها، شیرینی پزها، کباب پزها و ... در ایام بیستمین دوره «هفته کتاب» از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران رونمایی می‌شود.

 

* اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران به استقبال «هفته کتاب» رفت

اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران پوستری با مضمون «گل زیباست، شکلات شیرین است‌، اما کتاب چیز دیگری است» طراحی کرده و در استقبال از بیستمین دور هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران آن را بین سازمان‌ها و نهادهای مختلف، ناشران و کتابفروشی‌ها توزیع کرده است.

در این پوستر ضمن تاکید بر شعار «هفته کتاب» با عنوان «یادگار ماندگار»، از 24 آبان به عنوان روز اهدای کتاب یاد و توصیه می‌شود که «عادت کنیم در مناسبت‌ها کتاب هدیه کنیم».

 

* رسانه فعال در بیستمین «هفته کتاب» تقدیر می‌شود

آثار و فعالیت تمامی رسانه‌های الکترونیک و مکتوب کشور از سوی کارشناسان ستاد برگزاری «هفته کتاب» در این ایام مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سید مهدی جعفری مسئول کمیته روابط عمومی بیستمین دوره هفته کتاب در این باره گفت: پس از بررسی کارشناسان، فعال ترین رسانه که اخبار و فعالیت‌های هفته کتاب را بیشتر از سایر رسانه‌ها مورد پوشش قرار داده، به صورت وی‍‍‍ژه قدردانی می‌شود.

به گفته وی، این اقدام با هدف ایجاد رقابت در اطلاع رسانی میان رسانه‌ها و تقدیر از رسانه‌های فعال در اشاعه فرهنگ کتابخوانی میان اقشار مختلف جامعه صورت می‌گیرد.

 

* برپایی 814 نمایشگاه کتاب استانی در سراسر کشور همزمان با هفته کتاب

 

814 نمایشگاه کتاب در 32 استان کشور برگزار می شود و طی آن 83 هزار و 732 جلد کتاب از سوی یک هزار و 943 ناشر سراسر کشور عرضه خواهد شد.

بر این اساس در استان آذربایجان شرقی 3، آذربایجان غربی 18، اردبیل 16، اصفهان 45، ایلام 300، تهران 56، چهارمحال و بختیاری 7، خراسان جنوبی 13، خوزستان 23، زنجان 5، سمنان 1، قزوین 3، کردستان 20، کرمان 11، جنوب کرمان 3، کرمانشاه 13، گیلان 17، لرستان 16، مازندران 18، هرمزگان 21، همدان 15، یزد 190 نمایشگاه کتاب عمومی برپا خواهد شد.

 

* افتتاح فروشگاه کتاب‌های الکترونیکی دانشگاهی

فروشگاه کتا‌ب‌های الکترونیکی دانشگاهی برای عرضه نسخه الکترونیکی کتاب‌های انتشارات جهاد دانشگاهی در «هفته کتاب» آغاز به کار می‌کند.

همچنین در این ایام، میزگردها و نشست‌هایی با موضوع بررسی نشر کتاب‌های دانشگاهی، آسیب شناسی مطالعه، روش های ترویج مطالعه و مسابقه کتابخوانی با موضوع خلاصه نویسی کتاب و مسابقه طنز و کاریکاتور با موضوع کتاب در سطح دانشگاه‌های کشور برگزار می‌‌شود.

جلسات نقد و بررسی و رونمایی کتاب، برپایی نمایشگاه‌های کتاب دانشگاهی، تجلیل از دانشجویان، مولفان و کتابداران فعال و تجهیز کتابخانه‌های فرهنگی با اهدای 10 تا 15 هزار جلد کتاب از دیگر برنامه‌های انتشارات جهاد دانشگاهی در بیستمین دوره هفته کتاب خواهد بود. بیستمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «یادگار ماندگار» از 20 تا 27 آبان ماه سال جاری در سرتاسر کشور برگزار می‌شود.

 

 


فروشگاه کتاب‌های الکترونیکی دانشگاهی هفته کتاب

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها