تک رقمی شدن رتبه ایران در نانوتکنولوژی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   29 آذر 1391-19 December 2012بازدید 892
تک رقمی شدن رتبه ایران در نانوتکنولوژی

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس: عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: به زودی رتبه ایران در نانوتکنولوژی در دنیا تک ‌رقمی می‌شود.
علی‌اکبر جلالی در همایش آیین تجلیل از فعالان پژوهش شورای اداری در قزوین که در آمفی‌تئاتر پارک علم و فناوری امام خمینی استان قزوین برگزار شد، با اشاره به اینکه ایران 3 هزار مقاله نانوتکنولوژی در سال ارائه می‌دهد، اظهار داشت: اکنون این کشور توانسته مقام دوازدهم را در دنیا کسب کند که این مهم بیانگر اعتماد به نفس و موفقیت جوانان ایرانی است.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته ایران هشت مقاله نانوتکنولوژی ارائه می‌داد، افزود: اکنون این کشور هر روز هشت مقاله در دنیا ارائه می‌دهد که این مطلب نشانگر رشد و پیشرفت این کشور در عرصه علم است و می‌تواند بیش از این نیز رشد یابد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت خاطرنشان کرد: با استفاده از نانوتکنولوژی در تولید محصولات ایرانی می‌توان بهترین،‌ زیباترین و متنوع‌ترین کالاهایی را تولید کرد که در دنیا بی‌نظیر باشند.

جلالی ادامه داد: همچنین با استفاده از این علم در عرصه تولید می‌توان اشتغال‌زایی خوبی را در کشور ایجاد کرد به طوری که حتی یک نفر بیکار در این کشور وجود نداشته باشد.

وی با بیان اینکه جایگاه پژوهش در کشور از جایگاه بالایی برخوردار است که می‌توان توسعه و پیشرفت کشور را دوچندان کرد، ابراز داشت: برای رسیدن به توسعه علم و فناوری روش سنتی پاسخگو نیست و باید برای رسیدن به این هدف از روش‌های مدرن استفاده کرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه جایگاه پژوهش نظم و امنیت کشور را ارتقا می‌دهد، اضافه کرد: پژوهش در فضای سنتی نمی‌تواند موجب توسعه کشور شود، بلکه باید در فضای مجازی صورت گیرد تا محور توسعه در کشور به موفقیت برسد.

جلالی یادآور شد: ماهواره نوید و نانو تکنولوژی از جمله پروژه‌های موفق در ایران است که باید برای اجرای چنین طرح‌هایی بسیار تلاش کرد چرا که عامل توسعه در کشور است.

وی با اشاره به اینکه بیش از 130 هزار دانشجو در استان قزوین وجود دارد، ابراز داشت: این تعداد دانشجو ظرفیت خوبی در این استان است که باید از آن استفاده بهینه کرد تا به هدف توسعه علم و فناوری در کوتاه‌ترین زمان رسید.

جلالی با اشاره به اینکه تحولات جهان در فضای مجازی در شبکه اجتماعی است، عنوان کرد: مهم‌ترین نیاز امروز آحاد جامعه اطلاعات و ارتباطات است که باید با آموزش الکترونیکی به اقشار مختلف جامعه  استفاده از این شبکه را به آنان آموزش داد تا بتوانند نیازهای اساسی زندگی خود را از آن تأمین کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت خاطرنشان کرد: در شهر و دولت الکترونیک اطلاعات جامع مغازه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز مذهبی و فرهنگی به صورت آنلاین در دسترس آحاد جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: با ایجاد این هدف می‌توان بیش از یک میلیون اشتغال‌زایی در کشور ایجاد کرد.

جلالی با بیان اکنون به دلیل استفاده از فضای مجازی برخی کشورها در توسعه گردشگری موفق عمل کردند، متذکر شد: برای توسعه گردشگری در ایران نیز باید اقدامات مجازی صورت گیرد و برای این امر نیز باید بسترسازی و زمینه‌سازی مطلوبی در این کشور انجام شود تا بتوان برای رسیدن به این هدف موفق بود.


تک رقمی رتبه ایران در نانوتکنولوژی رتبه تک رقمی نانو

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها