پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   04 دی 1391 - 24 December 2012

رضایت مجلس از عملکرد وزیربهداشت و جایگاه والای ایران در عرصه علمی

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی درباره اعتماد مجلس شورای اسلامی به وزیر بهداشت گفت: اصولاً یکی از دستگاه هایی که ارزیابی مجلس از عملکرد آنها مثبت است وزارت بهداشت است و عملکرد این وزارتخانه را مثبت ارزیابی می کند و از زحمات وزیر بهداشت تشکر می کند.

پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرنگار مهر،‌ حجت الاسلام محمدحسین ابوترابی در جمع خبرنگاران در حاشیه هفتاد و سومین اجلاس روسای دانشگاه های علوم پزشکی درباره اختصاص 6 هزار میلیارد به حوزه بهداشت و درمان گفت: ما در بودجه سال 92 در مرحله دوم هدفمند سازی مصوبه ای داشتیم که بعدا مجلس با توجه به شرایط اقتصادی کشور و تحریم این را از دستور خارج کرد و لذا برخی از اهداف پیش بینی شده در بودجه 92 در مصوبات بعدی مجلس با لحاظ اینکه فشاری بر مردم نداشته باشیم متوقف شد.

وی افزود: بحث حوزه سلامت از بحث های کلیدی کشور و نگاه مشترک دولت و مجلس است و لازم است بگویم در بودجه کشور سومین نهادی که بالاترین بودجه به آن تخصیص داده می شود حوزه بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی است .

ابوترابی خاطرنشان کرد: در توسعه علم پزشکی دارای رتبه 19در سطح جهان و در جایگاه فاخر و برجسته ای هستیم و این در حالی است که در سالهای اولیه پس از انقلاب از پزشکان عمومی کشورهای همسایه در اینجا کار می کردند اما اکنون در بحث خدمات پزشکی جایگاه خوبی داریم و سرانه تخت های بیمارستانی نسبت به جمعیت جایگاه خوبی دارد اما طبیعی است که ارتقای حوزه سلامت مهم است.

وی افزود: بحث پزشک خانواده که در برنامه پنجم توسعه پیش بینی شد امروز هم جزء جزم وزیر بهداشت است قطعا می تواند به ارتقای خدمات پزشکی کمک کند. به گمان بنده امروز باید اراده جدی داشته باشیم که پزشک خانواده را به صورت شایسته ای اجرا کنیم. از فرصت هایی که داریم باید به خوبی استفاده کنیم مردم توجه دارند که ما امروز در شرایط ویژه ای هستیم و در این شرایط ویژه باید هزینه های خودمان را کاهش دهیم و از منابعی که در اختیار داریم حداکثر استفاده را داشته باشیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت درآمد برخی از پزشکان گفت: لازم است نکته ای را بگویم که پزشکانی در کشور هستند که درآمد آنها در ایران از همه کشورهای اروپایی بیشتر است و درآمدی که اینجا بدست می آورند در اروپا هزینه می کنند،‌ با عمل جراحی که درآمدی اینجا دارند بیشتر از آمریکا است. باید این مسائل را مدیریت کنیم و هزینه های ما هزینه های درستی باشد و خدمات بهتری را ارائه دهیم. این نگاه مشترک دولت و مجلس است.

وی درباره ارز دارویی گفت: ما خوشبختانه گزارشی داشتیم که حدود 96.5 درصد داروها در کشور تولید می شوند و این جایگاه فاخری است که باید آن را حفظ کنیم. البته همان درصد باقیمانده داروهای گران قیمتی است که باید از خارج وارد کنیم. ما منابع مالی لازم را در اختیار داریم که باید این منابع مالی را در اختیار شرکت های دارویی توسط سیستم بانکی قرار گیرد.

ابوترابی افزود: که تحریمی که آمریکا متوجه کشور جمهوری اسلامی ایران کرده نقل و انتقال این منابع را با مشکل مواجه کرده است و امیدواریم که بتوانیم از کشورهای آسیایی که مراودات بهتری هم با ما دارند این مشکل را رفع کنیم.

تگ ها وزیربهداشت جایگاه علمی ایران عرصه علمی

پر بازدیدترین علمی فرهنگی

موسسه پژوهش MBA
موسسه پژوهش مدیریت
اخبار روزنامه ها

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت