پیشرفت علمی کشور نیازمند سرمایه گذاری درنظام آموزشی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   25 دی 1391-14 January 2013بازدید 943


پیشرفت علمی کشور نیازمند سرمایه گذاری درنظام آموزشیبندرعباس- معاون وزیر آموزش وپرورش و رییس نهضت سوادآموزی کشور گفت: ما برای رسیدن به پیشرفت علمی کشور نیازمند سرمایه گذاری درنظام آموزشی هستیم.


پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش ایرنا، علی باقرزاده روز دوشنبه در نشست شورای آموزش وپرورش هرمزگان افزود: تحقیقات و پژوهش ها نشان می دهد که هیچ کشوری بدون علم ودانش مسیر پیشرفت را طی نکرده بنا براین نظام آموزشی هر کشوری سرمایه های آن است.

وی اظهارکرد: کشور ایران با تولید سالانه 22 هزار رکورد علمی از پایین ترین پله های تولید دانش در دنیا درطول 10 سال گذشته به رتبه 17 دست یافته که هیچ کشوری به این سرعت در تولید علم دست نیافته است.

رییس نهضت سوادآموزی کشور با اشاره به اینکه آمریکا بزرگترین سرمایه گذار درعرصه آموزش است و بودجه فصل آموزشی آن با کل بودجه شش حوزه بین المللی برابری می کند، یادآورشد: براساس تعالیم جهانی اگر کسی وارد نظام آموزشی نشود ومهارت های اصلی سواد را پیدا نکند، بی سواد است.

باقرزاده ، آموزش وپرورش را تضمین کننده آینده کشور دانست و گفت: داشتن سواد این است که حداقل فرد بتواند متون اولیه وساده کشور را بخواند و بنویسد و بتواند محاسبات روزانه را حل کند.

وی اضافه کرد: گرانبهاترین کالاهایی که کشورها به مردم هدیه می کنند، آموزش وپرورش با کیفیت است و برای تضمین آموزش وپرورش با کیفیت، دولت ها به مشارکت مردم نیاز دارند.

معاون وزیر آموزش وپرورش اذعان کرد: آموزش وپرورشی کارآمد است که دو شاخص تحصیلی تمام افراد در سن مدرسه را پوشش دهد و آموزش وپرورشی باکیفیت را برای آنها ارائه دهد.

باقر زاده درادامه به آمار بی سوادی درکشور اشاره کرد وگفت: درسال گذشته 9 میلیون و 719 نفر جمعیت (بالای شش سال) کشور معادل 4/14 درصد بی سواد مطلق بودند که 62 درصد یعنی حدود شش میلیون و26 هزار نفر آنها بالای 50 سال هستند.

وی اظهارکرد: 40 میلیون نیز افراد باسواد غیرمحصل در کشور هستند که بالای شش سال سن دارند که از این تعداد 10 میلیون و 617 نفر تحصیلات ابتدائی، 9 میلیون نفر راهنمایی، 13 میلیون متوسطه، شش میلیون تحصیلات دانشگاهی و دو درصد نیز تعیین نشده است.

باقرزاده افزود: وجود 10 میلیون افراد کم سواد و درحد تحصیلات ابتدایی نیز خطری جدی ونگران کننده برای کشور است که اگر پشتیبانی وتغذیه فکری نشوند، این افراد در معرض بازگشت به بی سوادی هستند.

وی در ادامه به وضعیت آموزشی درهرمزگان اشاره کرد و گفت: از یک میلیون و 376 هزار نفر جمعیت بالای شش سال دراین استان، 212 هزار نفر بی سواد هستند که اگر اسامی و مشخصات آنها دراختیار نهضت سوادآموزی قرار نگیرد نمی توان برای این قشربرنامه ریزی کرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: میزان پوشش افراد بی سواد درهرمزگان 10 هزار نفر درنظرگرفته شد که این استان بیش از 15 درصد افراد را تحت پوشش قرار داد و رتبه اول را در کشور از آن خود کرد.

رییس نهضت سوادآموزی کشور یادآورشد: بی سوادی مشکل فرد نیست بلکه مشکل جامعه و کشور است و باید سطح سواد افراد را به اندازه ای ارتقا دهیم که افراد به بی سواد برنگردند.دانشگاه پیشرفت علمی کشور سرمایه گذاری در نظام آموزشی نظام آموزشی

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها