تولیدات علمی کشور خود را در اختیار همه دنیا قرار می دهیم

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   10 بهمن 1391-29 January 2013بازدید 1002


تولیدات علمی کشور خود را در اختیار همه دنیا قرار می دهیموزیرعلوم، تحقیقات و فناوری گفت: با هیچ جا قطع همکاری علمی نداریم و تولیدات علمی خود را دراختیار همه دنیا قرار می دهیم اما اگر جایی خواست خود را از خدمات علمی ما محروم کند، این مقوله ای جداگانه است.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، ˈکامران دانشجوˈ روز دوشنبه در حاشیه گردهمایی روسای دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور در جمع خبرنگاران افزود: براساس دیدگاه اعتقادی خود، علم را برای تعالی بشریت ونه برای سلطه بر انسانها می خواهیم از همین رو علم خود را برای تعالی همه انسانها دراختیار دیگران می گذاریم.


وی، توسعه علم و فناوری را مایه اقتدار کشورها دانست و گفت: صاحبان دیدگاه مادی که علم را برای تسلط بر انسان ها می خواهند، در راه دسترسی ما به علم و فناوری مانع سازی می کنند که محدودیت در دستیابی به پایگاه های انتشاراتی و تحقیقاتی از جمله آنهاست.


دانشجو این سوال را مطرح کرد که اگر هدف این پایگاه ها اشاعه علم است دیگر تحریم برخی کشورها چه
معنایی پیدا می کند.


وی ادامه داد: تحریم برخی کشورها از طرف پایگاه های انتشاراتی و تحقیقاتی بین المللی نشان می دهد که این پایگاه ها اهداف دیگری به جز توسعه و ترویج علم را دنبال می کنند.


وزیرعلوم درمورد تحریم های اخیر موسسه انتشارات علمی ˈالزویرˈ علیه دانشگاه های ایران نیز گفت: این موسسه قبلا دو دانشگاه ایران را تحریم کرده بود که به تدریج تعداد این دانشگاه ها را افزایش داد.


وی تصریح کردکه ما به دنبال این نیستیم که کسی ما را تحریم یا محدود کند؛ اگر این تحریم ها می خواست مردم ایران را از آرمان های انقلاب و ارزش های خود دور کند شاهد تداوم پیشرفت کشور در عرصه های مختلف نبودیم.


دانشجو از دانشگاهیان خواست در شرایط فعلی در جهت مقابله با تحریم ها پیشرو باشند و با مدیریت صحیح و استفاده بهینه از امکانات، راه های برون رفت از مشکلات را بیابند.


وی جلب مشارکت خیرین را از دیگر راهکارهای حل مشکلات آموزش عالی عنوان کرد.
** ظرفیت 90 هزار نفری پذیرش دانشجویان ارشد در مقابل یک میلیون نفر متقاضی


وزیرعلوم در خصوص تجمیع آزمون ورودی دانشگاه های آزاد و دولتی نیز اظهار داشت: این تجمیع در مقطع کارشناسی در دست انجام است و هرجا که بتوانیم ، آزمون را حذف می کنیم.


وی افزود: هم اکنون رقابت سختی برای ورود به برخی رشته های کارشناسی و همچنین برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد که نمی توان آزمون آنها را حذف کرد.


دانشجو یادآور شد: با افزایش دو و نیم تا سه برابری ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد توانسته ایم این ظرفیت را به 90 هزار نفر برسانیم درحالیکه یک میلیون نفر متقاضی ورود به این مقطع هستند و 230 هزار نفر هم داوطلب ورودبه دوره های دکتری داریم.


دانشجو تجمیع آزمون های دانشگاه آزاد و دولتی را به نفع داوطلبان و موجب کاهش هزینه ها و تسهیل در امور آزمون ها دانست و گفت تاکنون بازخوردهای خوبی از تجمیع آزمون ها دریافت کرده ایم.
تولیدات علمی تولیدات علمی ایران قرار دادن علم در اختیار همگان

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها