استاندارد سازی تولیدات و ضروریات علم امروز

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   18 بهمن 1391-06 February 2013بازدید 1027استاندارد سازی تولیدات و ضروریات علم امروزمعاون پژوهش حوزه های علمیه با اشاره به لزوم استانداردسازی تولیدات دانش کنونی گفت: 140 مرکز پژوهشی در حوزه وجود دارد که از این بین فقط 10 مرکز دارای گرید و استاندارد علمی است.

پرتال دانشگاهی به نقل از   گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید علی عماد در مصاحبه مطبوعاتی که به منظور تبیین اهداف شورای اعطا مجوزها و امتیازهای علمی و تشریح عملکرد و فعالیت‌های کمیسیون‌های چهارگانه این شوراها بعد از ظهر سه شنبه در سالن جلسات دبیرخانه شورای اعطا مجوزها و امتیازهای علمی حوزه برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مهم ترین فعالیت این مرکز اعتبار بخشی و حرکت به سمت استاندارد کردن تولیدات دانش است و این یکی از ضروریات دانش کنونی است.

وی بیان داشت: شورای اعطای مجوزها و امتیازهای علمی شامل چهار کمیسیون انجمن‌ها و قطب‌های علمی، کمیسیون نشریات علمی، کمیسیون واحدهای پژوهشی و کمیسیون کرسی‌های نظریه پردازی است.

دبیر شورای اعطای مجوزها و امتیازهای علمی حوزه عنوان کرد: کمیسیون انجمن‌ها و قطب‌های علمی مسئولیت اعطا گرید و رتبه علمی و مجوز تاسیس انجمن و قطب علمی را بر عهده دارد.

وی در این زمینه ابراز داشت: این انجمن نهادی است که صاحبان نظر در یک حوزه دانش که نمایندگی همه فعالان مختلف آن حوزه و رشته علمی را در بر می گیرد حضور دارند.

حجت الاسلام عماد تصریح کرد: قطب‌های علمی مجموعه‌ای از صاحبان نظرانند که به لحاظ جمعیتی محدود بوده و در یک دستگاه علمی شکل می‌گیرند.

وی اضافه کرد: کمیسیون واحدهای پژوهشی مسئولیت شناسایی ظرفیت مراکز پژوهشی و اعطای مجوز به این واحدها را دارد.

معاون پژوهش حوزه‌های علمیه یادآور شد: کمیسیون کرسی‌های نظریه پردازی وظیفه نقد و مناظره علمی و تعیین استانداردهای لازم فرایند یک کرسی و آئین حمایت از کرسی‌های برگزار شده را دارد و در صحنه علمی از نظریه‌های درست بهره گیری می‌کند.

وی افزود: تاکنون 11 نشریه دارای رتبه علمی و 7 نشریه دارای گرید علمی پژوهشی است و بسیاری از نشریات ظرفیت داشتن گرید علمی را دارند و در این راستا می‌توانند حرکت کنند.

حجت الاسلام عماد با اشاره به اینکه این شورا از سال 88 فعالیت خود را آغاز کرده است بیان کرد: نشریاتی که به لحاظ علمی و پژوهشی در سطح بالایی قرار دارند می‌توانند با مراجعه به این شورا در راستای درخواست گرید علمی قدم بردارند.

وی عنوان کرد: متاسفانه تاکنون هیچ کرسی برگزار نشده و با توجه به اینکه ظرفیت بسیار بالایی در حوزه‌ها وجود دارد باید با استانداردسازی‌های لازم این ظرفیت‌ها را به سمت نظریه سوق داد.

استاندارد سازی تولیدات علم

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها