راه اندازی 200 شرکت دانش ‌بنیان تا سال 92

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   23 بهمن 1391-11 February 2013بازدید 738راه اندازی 200 شرکت دانش ‌بنیان تا سال 92
رییس دانشگاه آزاد اسلامی، از برنامه‌ریزی مرکز مطالعات راهبردی این دانشگاه برای راه‌اندازی حداقل 200شرکت دانش بنیان تا سال 92 خبر داد وگفت: با تجاری سازی علم ضمن پاسخ به نیازهای کشور، زمینه‌ تبدیل دانش به ثروت فراهم خواهد شد.


پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش ایرنا، ˈفرهاد دانشجوˈ شنبه شب در شصت و ششمین اجلاس سراسری روسای دانشگاه‌ آزاد اسلامی که در قزوین برگزار شد، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در کنار مسوولیت ‌های آموزشی و پژوهشی، باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان را برای شناسایی و درک استعداد های درخشان و نخبگان و سازمان‌دهی آنها ایجاد کرده است.

وی اظهار کرد : ایجاد راهکارهای جذب پژوهشگران داخل و خارج و ارتباط با دانشگاه‌های معتبر داخلی و خارجی، اعطای جوایز و بورس تحصیلی به اعضای استعدادهای درخشان از ماموریت‌های باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی محسوب می‌شود.

دانشجو ،در خصوص ایجاد شناسنامه پژوهشی برای اعضای هیات علمی واحدها خاطرنشان کرد: از این پس هر واحد دانشگاه آزاد اسلامی باید این اطلاعات را روی وب سایت اطلاع رسانی خود قرار دهد و هر استاد و عضو پژوهشی باید فعالیت‌های خود را در دسترس عموم قرار دهد تا بدین ترتیب تنها افراد فعال و شایسته در هیات‌های علمی حضور داشته باشند.

وی در خصوص چاپ نشریات علمی و پژوهشی نیز اظهار داشت:‌ در این زمینه باید نظارت بیشتری انجام و به مجلاتی که مورد تایید هیات‌های داوری قرار می‌گیرد با اعطای عنوان علمی و پژوهشی ارزش ویژه‌ای داده شود.

دانشجو ضمن تاکید بر رعایت حجاب در تمام سطوح دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: این مساله از اهمیت بالایی برخوردار است، اما متاسفانه در گذشته آنطور که شایسته است به این مساله پرداخته نشده است؛ از آن‌جایی که این دانشگاه با کلمه ˈاسلامیˈ همراه است، وضعیت حجاب و عفاف در فضای دانشگاه‌ها باید از سطح عمومی جامعه بالاتر باشد و برای رسیدن به این مهم باید همه نهایت سعی و تلاش خود را انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: ما دارای عقاید و باورهای دینی و اسلامی هستیم،بنابراین باید ضمن پایبندی به اصول آزاداندیشی و رعایت همه‌ جوانب،بتدریج به سمت دانشکده‌ها و کلاس‌های تک جنسیتی حرکت کنیم.

دانشجو ادامه داد: یکی دیگر از موازین اخلاق اسلامی صداقت است که شاید قابل تدریس نباشد، ابتدا باید این مساله را در رفتار خود رعایت کنیم تا ضمن آموزش آن به شکلی عملی،‌ از دیگران انتظار صداقت داشته باشیم.

وی؛ ضمن تاکید بر تسهیل امور مربوط به جابجایی ایثارگران در واحدهای مختلف دانشگاه، از جذب ایثارگران در دانشگاه‌ آزاد اسلامی بصورت رسمی خبر داد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی، با تاکید بر تسهیل امور نقل و انتقال دانشجویی، خطاب به روسای واحدهای مختلف گفت: در نقل ‌و انتقال‌ها باید سعی کنیم با رعایت قوانین، در راستای رفع مشکلات دانشجویان و خانواده‌ها گام برداریم و تا جایی که قانون اجازه می‌دهد از سخت‌گیری‌های بی‌مورد پرهیز کنیم.

راه اندازی شرکت دانش بنیان شرکت دانش بنیان دانشگاه آزاد دانشگاه

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها