برگزاری جشن کتاب دانشگاه امام صادق(ع)

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   24 بهمن 1391-12 February 2013بازدید 839


برگزاری جشن کتاب دانشگاه امام صادق(ع)
جشن کتاب دانشگاه امام صادق(ع) با رونمایی از سه کتاب در زمینه شخصیت امام صادق(ع) امروز برگزار می‌شود.پرتال دانشگاهی به نقل از رضا باقریان مدیرکل پژوهشی دانشگاه امام صادق(ع) در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: جشن کتاب دانشگاه امام صادق (ع) امروز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دانشگاه برگزار می‌شود.

وی افزود: در این جشن سه کتاب پرتویی از زندگانی امام صادق (ع) تالیف حجت‌الاسلام نورالله علی‌دوست خراسانی، مبانی روش اندیشه علمی امام صادق(ع) تالیف جمعی از نویسندگان و ابعاد شخصیت و زندگی امام صادق(ع) تالیف احمد پاکتچی رونمایی می‌شود.

باقریان ادامه داد: کتاب مبانی روش اندیشه علمی امام صادق (ع)پانصدمین کتاب منتشر شده در این زمینه در دانشگاه امام صادق (ع)است.

مدیر انتشارات دانشگاه امام صادق (ع) گفت: در جشن کتاب فعالیت‌ها و تلاش‌های دانشگاه امام صادق (ع) برای ترویج فرهنگ شخصیتی این امام نیز معرفی می‌شود.

وی افزود: در سال 90 تعدادی کتاب در دانشگاه امام صادق (ع) تالیف شد که از 118 عنوان کتاب تعدادی از آنها پایان‌نامه ارشد بود زیرا در دانشگاه امام صادق (ع) از پایان‌نامه‌های ارشد و رساله‌های دکتری ممتاز حمایت جدی می‌شود.

باقریان ادامه داد: در حال حاضر بیش از 70 درصد کتاب‌های منتشر شده در این دانشگاه کتب تالیفی است که با توجه به نیاز روز جامعه منتشر می‌شود.

وی افزود: همچنین در این دانشگاه در تولید کتاب با رویکرد متن درسی نیز تاکید دارد به طوریکه از سال گذشته 10 عنوان متن درسی در این دانشگاه تالیف شده است.

باقریان اظهار داشت: کتب منتشر شده در دانشگاه امام صادق (ع)بیشتر در زمینه‌های فلسفه و الهیات، علوم سیاسی، فرهنگ و ارتباطات، مطالعات قرآنی، قدرت نرم، جامعه‌شناسی سیاسی، بیداری اسلامی، آسیب شناسی فتنه و ... است.

به گفته وی همچنین با توجه به تعاملات کشور در بحث سیاست خارجی در دانشگاه امام صادق (ع) کتاب‌هایی در زمینه دیپلماسی عمومی جمهوری اسلامی و دیپلماسی آمریکا در برابر ایران نیز منتشر شده است.

مدیر انتشارات دانشگاه امام صادق (ع) گفت: تا اوایل سال آینده شبکه مجازی کتاب امام صادق (ع) را که شبیه شبکه‌های اجتماعی است راه‌اندازی می‌کنیم.

باقریان ادامه داد: در این شبکه نویسندگان، مترجمان و خواننده‌های این حوزه می‌توانند با یکدیگر بحث و تبادل نظر داشته، از اطلاعات جدیدترین کتاب‌ها آگاه شده و آن کتاب‌ها را نقد کنند.

وی گفت: در حال حاضر اطلاعات بیش از 300 کتاب دانشگاه امام صادق (ع) در بانک اطلاعاتی این دانشگاه موجود است.جشن کتاب دانشگاه دانشگاه امام صادق

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها