بهره‌برداری مفیدی از تحصیلات دانشگاهی صورت نمی‌گیرد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   30 بهمن 1391-18 February 2013بازدید 869


بهره‌برداری مفیدی از تحصیلات دانشگاهی صورت نمی‌گیردمدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان جنوبی گفت: بهره‌برداری مفیدی از تحصیلات دانشگاهی صورت نمی‌گیرد.پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، فرشته اسد‌زاده ظهر امروز در کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی خراسان جنوبی اظهار کرد: با وجود اینکه خراسان جنوبی استان فرهنگی و دانشگاهی است و افراد تحصیلکرده زیادی دارد، از این تحصیلات استفاده کاربردی زیادی نمی‌شود.

وی افزود: در تامین سلامت جامعه آگاهی و دانش از اهمیت زیادی برخوردار است، چرا که اگر آگاهی وجود نداشته باشد این سلامت به مخاطره می‌افتد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان جنوبی ادامه داد: در خراسان جنوبی در اینگونه مباحث جهل وجود ندارد، چرا که مردم سطح اطلاعات بالایی دارند، اما از این اطلاعات و تحصیلات استفاده درستی نمی‌شود.

اسد‌زاده از اجرای طرح تحرک در استانداری خراسان جنوبی خبر داد و یادآور شد: وضعیت سنجش اجتماعی و فرهنگی هر استانی بسته به گزارشات دستگاه‌های اجرایی از نحوه عملکرد مجموعه خود است که در این استان ادارات در این زمینه کم‌کاری می‌کنند.

وی به یکی از معضلات فراروی خانواده‌ها اشاره کرد و گفت: خانواده‌های ما در اثر بی‌توجهی در تربیت فرزندان و به حاشیه راندن آن در زندگی ضررهای جبران ناپذیری را به کانون خانواده‌ها وارد می‌آورند.

نتایج تحقیقات و پژوهش‌ها در عمل جایگاهی ندارد

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان جنوبی ادامه داد: نتایج تحقیقات و پژوهش‌های دانشگاهی معمولا عملیاتی نمی‌شود که خود یکی از دغدغه‌های مهم ما به شمار می‌رود.

اسد‌زاده اذعان داشت: مجموعه صدا و سیمای استان باید در زمینه آگاهی‌بخشی خانواده‌ها همکاری بیشتری داشته باشد، چرا که این ارگان یکی از مؤثرترین پایگاه‌ها در کشور است.

برخی از ادارات در برنامه‌های آموزشی همکاری لازم را ندارند

وی افزود: ما نامه‌هایی را در راستای آموزش بیماری ایدز و پیشگیری از آن به ارگان‌های مختلف ارسال کرده‌ایم تا برگزاری کلاس آموزشی در این زمینه تلاش کنیم، اما برخی از ارگان‌ها توجه چندانی در این زمینه نکرده‌اند که باید پیگیری شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان جنوبی متذکر شد: نگرش درستی در سطح جامعه از بیماری ایدز وجود ندارد که ما باید در تغییر این نگرش تلاش کنیم تا افراد راحت‌تر برای درمان به مراکز درمانی مراجعه کنند.


تحصیلات دانشگاهی بره برداری از تحصیلات دانشگاهی

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها