سهم دولت در پژوهش پایین است و سازمان ها باید نیاز خود را از طریق پژوهش رفع کنند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   25 فروردین 1392-14 April 2013بازدید 652سهم دولت در پژوهش پایین است و  سازمان ها باید نیاز خود را از طریق پژوهش رفع کنند


معاون پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس گفت: برخی از دستگاه‌ها و سازمان ها سیاست های پژوهشی را جدی نمی گیرند این در حالی است که دولت باید آنها را وادار کند که نیازشان را از طریق پژوهش رفع کنند.

پرتال دانشگاهی به نقل از دكتر يعقوب فتح‌‏الهي در گفتگو با خبرنگار مهر گفت:  همه سازمان ها باید تمام نیاز خود را از طریق پژوهش رفع کنند و دولت باید آنها را وادار کند که تمام نیاز خود را از طریق پژوهش رفع کنند بنابراین برای عملیاتی شدن این مساله، دولت باید سیاست لازم را اعلام کند و سازمان و دستگاه‌ها را وادار کند تا به پژوهش پرداخته و نیاز خود را از طریق پژوهش  برطرف کنند.

معاون پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس یادآورشد: دانشگاه‌ها در حوزه پژوهش باید با انجام خدمات پژوهشی  و فناوارنه و ارایه آن به دستگاه‌ها و سازمان‌ها به حیات پژوهشی خود ادامه دهند.

وی ادامه داد: در کشور ما، سازمان‌ها و دستگاه‌ها هنوز به آن بلوغ لازم جهت رفع نیازهای خود با پژوهش نرسیده اند و این مساله باعث شده دولت بخشی از بودجه پژوهشی دانشگاه‌ها را تامین کند.

معاون پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس یادآورشد:  بودجه‌ای که دولت تامین می‌کند برای زیرساخت پژوهشی است و طرح های پژوهشی، براساس نیاز سازمان‌ها و دستگاه ها برای آنها انجام می شود.

وی با بیان اینکه برنامه دانشگاه تربیت مدرس در سال جاری گسترش رابطه سازمان یافته با سازمان‌ها و دستگاه هایی است که نیازمند پژوهش هستند، تصریح کرد: سهم دولت در پژوهش کشور  پایین است و با توجه به برنامه ریزی کشور برای توسعه و تعالی ملی این مبلغ باید به حد مطلوب افزایش یابد تا بتوانیم از ظرفیت دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی به نحو مطلوب استفاده کنیم.

معاون پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس تصریح کرد: دانشگاه تربیت مدرس سال گذشته حدود 15 میلیارد تومان قرارداد پژوهشی منعقد کرد که 5/5 میلیارد تومان آن وصول شد.

وی افزود: دانشگاه تربیت مدرس با وزارت نفت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت صنعت معدن و تجارت، وزارت صنایع و دیگر سازمان هایی که نیاز پژوهشی دارند همکاری دارد.سهم دولت در پژوهش اخبار علمی ایران اخبار علمی

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها