گام های محققان ایرانی برای ورود به عرصه جراحی روباتیک

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   26 فروردین 1392-15 April 2013بازدید 737گام های محققان ایرانی برای ورود به عرصه جراحی روباتیک


مدیر پروژه دستگاه نویگیشن با اشاره به طرح های توسعه ای این دستگاه یادآور شد: طرح توسعه ای این پروژه توسعه آن در حوزه روباتیک خواهد بود.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار مهر، دکتر علیرضا احمدیان در مراسم بهره برداری از دستگاه نویگیشن با اشاره به بهره برداری از این دستگاه در مراکز درمانی کشور افزود: اجرای این پروژه از سال 88 با قرار گرفتن این دستگاه در لیست تحریم ها آغاز شد که با همکاری مرکز فناوری و نوآوری مرکز ریاست جمهوری پس از طراحی و اجرا وارد فاز تست شد.

احمدیان با اشاره به جزئیات این دستگاه یادآور شد: این دستگاه در فاز تست بالینی در بیمارستان های مسیح دانشوری، امام حسین (ع) و رسول اکرم مورد تست اولیه قرار گرفت.

وی با تاکید بر اینکه از طریق این دستگاه تاکنون 300 جراحی در 20 بیمارستان انجام شد یادآور شد: بیمارستان هایی چون امام خمینی، امیر اعلم، ایرانمهر، بقیه الله، پارسیان، خاتم الانبیاء، شریعتی و شهدای تجریش از جمله بیمارستان هایی بودند که اقدام به خریداری این دستگاه از خارج کردند ولی به علت عدم پشتیبانی، تقاضای خرید دستگاه ساخت داخل را داشتند.

مجری طرح دستگاه نویگیشن با بیان اینکه تا کنون 5 عمل جراحی با استفاده از این دستگاه در بیمارستان امام حسین اجرایی شده است خاطر نشان کرد: این دستگاه امروز به طور رسمی در بیمارستان امام حسین (ع) به بهره برداری خواهد رسید که جراحان مغز و اعصاب و گوش و حلق و بینی را در اجرای امر جراحی یاری می کند.

احمدیان با اشاره به طرح های توسعه ای این پروژه اضافه کرد: تجاری سازی دستگاه نویگیشن از جمله برنامه های آتی این پروژه است ضمن آنکه به دنبال توسعه این دستگاه در حوزه جراحی روباتیک نیز هستیم.


محققان ایرانی جراحی رباتیک گام محققان ایرانی برای عرصه جراحی رباتیک

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها