دست بافتن ایران به جایگاه اول منطقه در تولید علم شیمی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   28 فروردین 1392-17 April 2013بازدید 990دست بافتن ایران به جایگاه اول منطقه در تولید علم شیمی

تهران - سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC ) گفت: جمهوری اسلامی ایران موفق شد رتبه نخست منطقه را در تولید علم شیمی به دست آورد.


پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش ایرنا به نقل از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ˈجعفر مهرادˈ روز چهارشنبه اظهار داشت: رشته شیمی یکی از رشته هایی است که در آن تعداد مقالات قابل توجهی به رشته تحریر در می آید و پایگاه استنادی تامسون رویترز در سال 2012 تعداد مقالات متخصصان علم شیمی ایران تعداد چهار هزار و 473 مقاله به ثبت رسانده است که 2.325 درصد از کل تولید علم این رشته در جهان محسوب می شود.

وی افزود: کشور جمهوری اسلامی ایران در سال میلادی گذشته رتبه 13 تولید علم رشته شیمی در جهان و رتبه اول را در منطقه به دست آورده است.

مهراد یادآور شد: ترکیه تا سال 2011 میلادی رقیب جدی جمهوری اسلامی ایران درمنطقه از نظر تولید علم بود و در همین سال از نظر آمار کلی در رتبه 19 جهان و دوم منطقه بعد از ایران قرار دارد، درعلم شیمی نیز با تولید دو هزار و 440 مقاله موفق شد رتبه 20 تولید علم جهان را در رشته شیمی کسب کند که هفت مرتبه عقب تر از ایران است.

وی بیان داشت: کشورهایی مانند لهستان، تایوان، استرالیا، برزیل، سوئیس و هلند نیز به ترتیب رتبه 14 تا 19 تولید علم شیمی را در دست دارند ولی نکته حائزاهمیت اقتدارعلمی کشور ایران است که از نظر آمار و میزان تولیدات علمی، برتر از کشورهای یاد شده قرار دارد.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام تصریح کرد که ایران در مقایسه با دیگر کشورهای اسلامی، رتبه اول در علم شیمی را به دست آورده و بعد از ترکیه که مقام دوم کشورهای اسلامی را در این زمینه در اختیار دارد، کشورهایی مانند عربستان سعودی، مالزی و مصر به ترتیب با تولید هزار و 522 مقاله، هزار و 426 مقاله و هزار و 382 مقاله دارای رتبه های سوم تا پنجم هستند.


جایگاه ایران در تولید علم اخبار علمی دست یابی ایران به جایگاه اولی منطقه

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها