الکترونیکی شدن نشریات علمی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   02 اردیبهشت 1392-22 April 2013بازدید 824الکترونیکی شدن نشریات علمی


مدير كل دفتر برنامه ريزي و سياستگذاري علمي وزارت علوم از انتشار نشریات علمی به صورت الکترونیکی خبر داد و گفت: با توجه به گران شدن کاغذ بحث الکترونیکی شدن نشریات از سوی کمیسیون نشریات وزارت علوم پیگیری می‌شود.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار مهر، دكتر مظفر شريفي در نشت خبري امرز تعداد نشريات علمي وزارت علوم را 880 نشريه ذكر كرد و افزود: 50 درصد از اين نشريات در حوزه علوم انساني و بقيه در حوزه هاي كشاورزي، فني و مهندسي و دامپزشكي و هنر است.

مدير كل دفتر برنامه‌ریزی و سياستگذاري علمي وزارت علوم با اشاره به اجرای طرح آمایش نشریات علمی کشور اظهار داشت:‌ درصددیم متناسب با توسعه نشریات علمی در کشور طرح آمایش نشریات را اجرا کنیم تا در حوزه‌هایی که نیازمند ایجاد نشریات جدید هستیم توسعه‌ هدفمند متناسب با نیازها صورت گیرد.

وي با تاكيد بر هدايت نشريات علمي به سمت انتشار الكترونيكي شدن خاطر نشان كرد: با توجه به گران شدن کاغذ بحث الکترونیکی شدن نشریات از سوی کمیسیون نشریات وزارت علوم پیگیری می‌شود تا این موضوع جایگزین چاپ کاغذی نشریات شود.

شریفی حمایت از نشریات علمی – ترویجی را از برنامه‌های وزارت علوم ذكر كرد و يادآور شد: در برخی حوزه‌ها نیاز کشور به توسعه نشریات علمی – ترویجی کمتر از توسعه نشریات علمی – پژوهشی نیست از اين رو با توجه به اینکه دانشگاه‌ها رغبت کمتری به انتشار این گونه نشریات دارند، درصددیم با تغییر امتیازهای این گونه نشریات زمینه افزایش تعداد نشریات علمی – ترویجی در کشور را فراهم کنیم.

وي ايجاد نشريات علمي- كاربردي را از ديگر برنامه هاي اين دفتر نام برد و اضافه كرد: در اين راستا درصدد ایجاد نشریات علمی – کاربردی هستیم که هم اکنون دستورالعمل آن در حال تدوین است.

مدير كل دفتر برنامه ريزي و سياستگذاري علمي وزارت علوم همچنين يادآور شد: كمیسیون نشریات وزارت علوم به دنبال این است که در حوزه‌هایی مانند علوم انسانی، کشاورزی، علوم پایه، فنی مهندسی، نشریات هسته یا قله ای داشته باشیم که سایر نشریات را به دنبال خود حرکت دهند.

وي با تاکید بر اینکه کمیسیون نشریات وزارت علوم نسبت به تاخیر چاپ نشریات حساسيت نشان مي دهد، خاطرنشان کرد: یکپارچه شدن انتشار نشریات علمی یکی از برنامه‌های آتی کمیسیون نشریات است که درصددیم با هماهنگی و همکاری کمیسیون نشریات وزارت بهداشت و حوزه‌های علمیه و با کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک رویه‌ی واحد در چاپ نشریات علمی ارائه دهیم. 


الکترونیکی شدن نشریات علمی نشریات علمی نشریات علمی الکترونیک

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها