نابسامانی اعتبارات در دانشگاه ها و بی توجهی به بودجه های علمی و پژوهشی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   08 اردیبهشت 1392-28 April 2013بازدید 649نابسامانی اعتبارات در دانشگاه ها و  بی توجهی به بودجه های علمی و پژوهشی

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: نسبت به بودجه های پژوهشی و علمی بی توجهی شده و بودجه 2 میلیارد و 200 میلیون تومانی فرهنگی کشور هم کاهش یافته است.

پرتال دانشگاهی به نقل ازجواد هروی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت بودجه 92 دانشگاهها در مجلس با ذکر انتقاداتی در این باره گفت: امیدوار بودیم در سال جاری به بودجه های دانشگاهی توجه خاصی شود که متاسفانه با توجه به سیاسی شدن فضای موجود و حتی بحث بودجه، باید اعلام کنم نسبت به بودجه های پژوهشی و علمی بی توجهی شده و بودجه 2 میلیارد و 200 میلیون تومانی فرهنگی کشور هم کاهش یافته است.

وی با اشاره به تلاش کمیسیون آموزش در خصوص حل مشکلات بودجه 92 دانشگاهها، اظهار داشت: امیدواریم به دور از این جنجال آفرینی های سیاسی که این روزها مطرح شده، دانشگاهها در بحث بودجه سال جاری با مشکل مواجه نشوند؛ هر چند که متاسفانه سال گذشته هم نتیجه مصوبات اعتبارات پژوهشی دانشگاهها ثمره ای در پی نداشت.

این عضو کمیسیون آموزش مجلس، دانشگاهها را یکی از مهمترین مراکزی عنوان کرد که دچار نابسامانی اعتبارات شدند و ادامه داد: به همین خاطر نیاز است توجه مسئولان اجرایی کشور به خصوص رئیس جمهور را به این سمت سوق داد.

هروی با تاکید بر اینکه روند در پیش گرفته شده برای اعتبارات دانشگاهها روی خط سند چشم انداز حرکت نمی کند، درباره آخرین تصمیمات و اقدامات برای افزایش بودجه آموزش عالی کشور در سال جاری همچنین رقم آن، اظهار داشت: تا زمانی که موارد مطرح شده در کمیسیون تلفیق و در صحن علنی مجلس مصوب نشود، نمی توان به عدد دقیق این بودجه اشاره کرد، ضمن اینکه به زودی تصمیم های نهایی اعلام خواهد شد.

نماینده مجلس شورای اسلامی درباره این موضوع که مستقر شدن دولت جدید تا چند ماه آینده تا چه اندازه می توان در تزلزل بودجه دانشگاهها تاثیر داشته باشد، تاکید کرد: تمام تلاش مجلس در واقع این است که بتواند مانع از ضربه زدن به اعتبارات دولت بعدی باشد تا در قدمهای نخست که می خواهد زمام امور را به دست گیرد، با مشکلات مواجه نشود؛ دولت کنونی مشخص است که در ماههای آینده اگر به سمت تجهیز پروژه ها یا تکمیل اعتبارات و جمع کردن مباحث مانده روی زمین می رفت، خوب بود اما متاسفانه شاید از فضای موجود این مشخص باشد که بیشتر به دنبال کارهای سیاسی است تا رسیدگی به امور دیگر.

وی ادامه داد: این دولت باید به دنبال این باشد که برای دولت بعدی بودجه ای به منظور مرتفع کردن نارساییها در نظر گیرد اما روند فعلی بر خلاف این موضوع است.

بودجه 92 دانشگاهها حال خوشی ندارند و در این زمینه حتی کامران دانشجو - وزیر علوم پیش از این تاکید کرد که باید در خصوص وضعیت بودجه 92 دانشگاهها سوالاتی را از مسئولان بپرسد.

گفتنی است که در سال گذشته درصدی از بودجه دانشگاهها توسط معاونت برنامه ریزی و راهبردی ریاست جمهوری تحقق نیافت.علمی و فرهنگی نابسامانی اعتبارات دانشگاه ها دانشگاه ها

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها