پیشنهاد 3 هزار میلیارد تومانی دولت برای طرحهای پژوهشی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   08 اردیبهشت 1392-28 April 2013بازدید 812
پیشنهاد 3 هزار میلیارد تومانی دولت برای طرحهای پژوهشی

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم تحقیقات و فناوری بودجه پیشنهادی دولت برای طرح های پژوهشی دانشگاهها و مراکز پژوهشی را 3 هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: مجلس پیشنهادی فراتر از این برای بودجه پژوهش در سال 92 دارد.

پرتال دانشگاهی به نقل از محمد مهدی نژاد نوری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بررسی بودجه پیشنهادی دولت برای طرح های پژوهشی در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آنچه که دولت برای طرح های پژوهشی در سال 92 درنظر گرفته تقریبا شبیه بودجه ای است که سال گذشته به تصویب رسیده است اما به دلیل کاهش منابع، تمامی مبالغ آن تامین نشد چنانچه در سال 92 مبلغ پیشنهادی دولت در این بخش تامین اعتبار شود شاهد حرکت سازنده و مثبتی در حوزه حمایت از طرح های پژوهشی خواهیم بود.

وی با بیان اینکه دولت در لایحه بودجه سال 92 برای چندین طرح کلان ملی در حوزه علم و فناوری ردیف اعتبار درنظر گرفته است، ادامه داد: کل اعتبارات پژوهشی از تمامی سرفصل های مدنظر چیزی حدود 3 هزار میلیارد تومان است که دولت به مجلس برای بودجه سال 92 پیشنهاد داده و طرح های کلان ملی نیز در آن دیده شده است.

مهدی نژاد نوری با اشاره به اعتبارات مشخصی که دولت برای صندوق نوآوری شکوفایی، پژوهش های هدفمند و توسعه و تجهیز در این بخش پیشنهاد داده است، گفت: در صورت موافقت نمایندگان مجلس با ردیف اعتبارات درنظر گرفته شده برای طرح های کلان ملی شاهد تحولات مثبتی در امر پژوهش نسبت به سال گذشته خواهیم بود.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم خاطرنشان کرد: نظر نمایندگان مجلس این است که با توجه به سیاستهای کلی نظام و احکام مندرج در برنامه پنجم توسعه کشور باید امسال در حوزه پژوهش شاهد یک جهش باشیم و از این رو پیشنهادات وسیعی را برای اختصاص بودجه به این بخش مطرح کرده اند که در حال بررسی است.

مهدی نژاد نوری با تاکید بر اینکه نمایندگان مجلس نسبت به پیشنهاد دولت که از لحاظ مبلغی و تنوع نسبت به بودجه سال گذشته بهتر است دیدگاه مثبتی دارند افزود: برای اختصاص ردیف اعتبارات پژوهشی به دانشگاه ها و مراکز پژوهشی، نظر کمیسیون تلفیق مجلس، فراتر از پیشنهاد دولت است و براین اساس باید منتظر ماند تا این تعاملات به نتیجه نهایی و قطعی منتج شود.


پیشنهاد دولت برای طرحهای پژوهشی طرح های پژوهشی

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها