ارائه آنلاین پایگاه ثبت پایان‌نامه‌ها‌ و رساله‌های تحصیلات تکمیلی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   17 اردیبهشت 1392-07 May 2013بازدید 1638
ارائه آنلاین پایگاه ثبت پایان‌نامه‌ها‌ و رساله‌های تحصیلات تکمیلی

پایگاه ثبت پایان‌نامه‌ها ‌و رساله‌های تحصیلات تکمیلی کشور و پایگاه اطلاعاتی منابع در غرفه پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران در بیست‌ و ششمین نمایشگاه کتاب به صورت آنلاین ارائه می‌شود.

پرتال دانشگاهی به نقل از فارس، بر اساس اعلام پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات از بهمن‌ماه سال 1387 کار ثبت پایان‌نامه در پایگاه ثبت پایان‌نامه‌ها ‌و رساله‌های تحصیلات تکمیلی کشور آغاز شده و از آن زمان تا پایان سال 91 بیش از 107 هزار پایان‌نامه در این پایگاه به ثبت رسیده است.

بر اساس این گزارش، از 107 هزار و 804 پایان‌نامه ثبت شده در پایگاه ثبت پایان‌نامه‌ها ‌و رساله‌های تحصیلات تکمیلی کشور 99 هزار و 949 پایان‌نامه در مقطع کارشناسی ارشد و 7 هزار و 683 پایان نامه دکترا بوده است.

پایگاه ثبت اطلاعات پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی کشور به منظور ثبت اطلاعات پایان‌نامه‌های کارشناسیارشد و رساله‌های دکترای کشور ایجاد شده است.

جمع‌آوری اطلاعات پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها در این پایگاه به صورت بر خط و بر اساس نظام ثبتی است؛ بر همین اساس دانشجویان پس از اتمام مراحل دفاع پایان‌نامه، اطلاعات خود و پایان‌نامه خود را در پایگاه ثبت به نشانی http://thesis.irandoc.ac.ir به همراه نسخه کامل wordو pdf درج کرده و کد رهگیری دریافت می‌کنند، دریافت کد رهگیری به منزله ثبت اطلاعات در پایگاه است و این کد را برای انجام امور  فارغ التحصیلی به دانشگاه محل تحصیل خود اعلام می‌کنند.

بر اساس این گزارش، در مرحله بعد دانشگاه با نام کاربری و کلمه عبور وارد سایت شده و اطلاعات دانشجو را مشاهده کرده و بعد از بررسی موارد ثبت شده، اطلاعات دانشجو و پایان‌نامه را تایید می‌کند؛ پس از طی این مراحل دانشجو می‌تواند فارغ التحصیل شود.

همچنین، در طول سه سال اجرایی شدن طرح پژوهانه تعداد 4 هزار و 255 عنوان پروپوزال دکترا توسط دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی در این پایگاه تائید شده است.

بنا بر این گزارش، علاوه بر این، علاقه‌مندان می‌توانند با حضور در غرفه پژوهشگاه در نمایشگاه کتاب، در پایگاه منابع ثبت‌نام کنند. این پایگاه حاوی 550 هزار عنوان مدرک علمی بوده و که این تعداد شامل 220 هزار عنوان پایان نامه و 15 هزار پایان نامه های ایرانیان خارج از کشور است.

شایان ذکر است، پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران محصولات خود را در نمایشگاه بین‌المللی کتاب، واقع در مصلی تهران، شبستان، طبقه دوم، سالن یاس عرضه می‌کند.


اخبار علمی و فرهنگی ارائه آنلاین پایگاه ثبت پایان نامه ها رساله های تکمیلی

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها