پرداخت نصف طلب ناشران خارجی نمایشگاه كتاب ۲۴

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   07 خرداد 1392-28 May 2013بازدید 624
پرداخت نصف طلب ناشران خارجی نمایشگاه كتاب ۲۴

پرتال دانشگاهی به نقل از 'محمود آموزگار' روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا در پاسخ به این سوال كه علی اسماعیلی سرپرست معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، روز نهم اردیبهشت ماه در حاشیه بازدید خبرنگاران از روند برپایی نمایشگاه كتاب اعلام كرده بود كه طلب ناشران خارجی نمایشگاه ۲۴ یكجا به حساب ارزی آنها واریز خواهد شد؛ گفت: با توجه به مشكلات نقل و انتقال پول این مساله زمان بر است و این طلب در حال تسویه شدن است.
وی یاد آور شد: از مبلغ یك میلیون و ۳۰۰ هزار یورو بدهی به ناشران خارجی تنها نصف آن پرداخت شده و حدود ۱۵ ناشر دیگر هنوز طلب خود را وصول نكرده اند.
آموزگار در مورد طلب ناشران خارجی از نمایشگاه ۲۵ و اینكه چه راهكاری برای آن در نظر گرفته شده است گفت: هنوز تدبیری در این مورد اتخاذ نشده است.
رییس هیات مدیره‌ انجمن ناشران بین المللی گفت: در نمایشگاه امسال به دلیل اینكه ناشران خارجی اقدام به فروش مستقیم كردند، تعهد ارزی برای دولت ایجاد نشده است.

* كاهش فروش در بخش ناشران خارجی نمایشگاه كتاب
وی در مورد میزان فروش بخش ناشران خارجی توضیح داد: با توجه به افزایش قیمت ارز فروش در این بخش كاهش داشت چرا كه عمده مشتریان این بخش كتابخانه ها و موسسات پژوهشی وابسته به دانشگاه ها، وزارتخانه های علوم تحقیقات و فناوری، بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی هستند كه آنها نیز به دلیل مشكلات بودجه با كاهش خرید روبه رو بودند.

* سرمایه گذاری برای تكمیل ظرفیت كارخانجات كاغذ باید از مدت ها پیش صورت می گرفت
آموزگار در مورد افزایش قیمت كاغذ و عملكرد وزارت ارشاد در این مورد گفت: وضعیت حوزه فرهنگ در طول این سال ها فراز و نشیب زیادی داشته و یكی از مباحثی كه به آن اهتمام لازم نشده بحث كاغذ است.
وی با تاكید بر اینكه وضعیت تحریم كشور از سوی غربی ها موردی قابل پیش بینی بود افزود: می توانستیم مطابق با نیاز كشور این كالا را از قبل و با قیمتی ارزان تر خریداری و در انبار ذخیره سازی كنیم و در روزهای سخت و كمبود با شیوه ای درست آن را توزیع كند.
وی افزود: تقویت و تكمیل كارخانجات كاغذ داخلی از مواردی بوده كه رهبر معظم انقلاب نیز بر آن تاكید داشتند كه تا كنون اهتمام جدی به آن نشده است .
رییس هیات مدیره انجمن ناشران بین الملل دلیل این بی توجهی را ارزان تمام شدن كاغذ وارداتی دانست و اضافه كرد : در صورت تكمیل این ظرفیت و فعال كردن كارخانجات نیمه تعطیل نیازی به واردات كاغذ نخواهیم داشت.


طلب ناشران خارجی ناشران خارجی نمایشگاه کتاب

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها