ارسال ۷۰۸ اثر به نخستین جشنواره رسانه، علم و فناوری

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   23 تیر 1392-14 July 2013بازدید 466ارسال ۷۰۸ اثر به نخستین جشنواره رسانه، علم و فناوری

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور از ارسال 708 اثر به دبیرخانه نخستین جشنواره رسانه، علم و فناوری خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از  فارس، پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: تبیین اهمیت و جایگاه علم و فناوری در پیشرفت کشور، گسترش کمی و ارتقاء کیفی سطح محتوا و مطالب رسانه‌ای در ارتباط با موضوعات علم و فناوری، جهت‌دهی رسانه‌ها در راستای مسئله‌ها و اولویت‌های نظام علم و فناوری کشور، افزایش انگیزه در فعالان رسانه‌ای برای ترویج و پوشش و انعکاس مطلوب موضوعات علمی، فناوری و نوآوری و ترویج علم از جمله اهداف برگزاری جشنواره رسانه و علم و فناوری به شمار می‌رود.

دبیرکل نخستین جشنواره رسانه، علم و فناوری تصریح کرد: در بخش رسانه‌های مکتوب (نشریات و خبرگزاری‌ها) در قالب خبر 79 اثر، گزارش 163 اثر، یادداشت و سرمقاله 82 اثر و عکس 60 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

وی افزود: همچنین در بخش رسانه‌های دیداری در قالب تله فیلم 10 اثر، مستند 130 اثر، گزارش 38 اثر و میزگرد و گفتگو 66 اثر و در بخش شنیداری هم  80 اثر به دبیرخانه نخستین جشنواره رسانه، علم و فناوری ارسال شده است.

کرمی با بیان این موضوع که در موضوعات اصلی حوزه علم و فناوری توجه به 3شاخص تولید علم، نشر علم و ترویج علم از موارد مهم است، گفت: اهمیت زمینه همگانی کردن و ترویج علم کمتر از تولید و نشر علم نیست.

به گفته وی، کشور ما در تولید علم و نشر آن دارای بالاترین رتبه‌ها در جهان به اذعان آمار و گزارش مراکز معتبر جهانی است، اما نمی‌توانیم بگوییم در ترویج علم هم در بین سایر کشورها دارای رتبه بالایی است.

عضو شورای سیاست گذاری نخستین جشنواره رسانه رسیدن به راه‌ها و روش‌های تبدیل تخصص‌ها و دستاوردها و موضوعات علمی را به زبان ساده برای مخاطبان مهم‌ترین رسالت این جشنواره برشمرد و ادامه داد: در بسیاری از موارد علمی نیاز به یک تعریف و توصیف است تا تمام گروه‌های سنی از همه اقشار جامعه بتوانند متوجه این اتفاق مهم علمی و فناوری شوند، به هر حال این حق مردم است که بدانند کشورشان به چه جایگاهی در جهان و چگونه رسیده است و این چگونگی و توصیف مراحل به عهده افرادی است که وظیفه اطلاع رسانی و ترویج را دارند.


ارسال ۷۰۸ اثر به نخستین جشنواره رسانه ارسال آثار به جشنواره

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها