محقق شدن موفقیت و توسعه جامعه به دست اساتید دانشگاه ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   23 تیر 1392-14 July 2013بازدید 603محقق شدن موفقیت و توسعه جامعه به دست اساتید دانشگاه ها

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد کرج با اشاره به نقش مهم استادان در تربیت افراد، گفت: موفقیت و توسعه یک جامعه به دست اساتید محقق می‌شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از فارس از کرج و به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد این شهرستان، با تلاش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج و با همکاری معاونت فرهنگی و روابط عمومی این واحد دانشگاهی، هماهنگ با تمامی استان‌های کشور طرح 10 روزه ضیافت اندیشه اساتید برای استادان و اعضای هیئت علمی، در قالب کلاس‌های آموزشی و فرهنگی به منظور ارتقاء سطح علمی و فرهنگی برگزار شد.

در این طرح که از تاریخ 9 تیرماه سال‌جاری آغاز شد، برنامه‌ها در دو بخش آموزشی و فرهنگی تدوین شده بود که در حوزه آموزشی با دو موضوع اخلاق حرفه‌ای و اندیشه سیاسی اسلام، اساتید مبرز و توانمندی کرسی تدریس و مناظرات را برپا کردند.

در بخش فرهنگی تنی چند از اساتید مطرح و برجسته کشور در حوزه‌های علوم اقتصاد، سیاست، اخلاق و فرهنگ به عنوان سخنران در سخنرانی‌ها و کلاس‌های آموزشی حضور یافتند.

از سخنرانان ویژه این طرح در مراسم افتتاحیه، حسن قدیری ابیانه بود که درباره نقش اقتصاد مقاومتی در دولت آینده به بحث و بررسی مسائل اقتصاد ایران و راهکارهای آن پرداخت.

اهم برنامه‌های آموزشی و فرهنگی ارائه شده در این طرح شامل: برگزاری 20 کارگاه آموزشی، برگزاری 6 جلسه همایش و سخنرانی با حضور اساتید برجسته کشوری، برگزاری 12 حلقه گفتگو (صالحین) با موضوعات مختلف و متنوع، ایجاد جلسات پرس و پاسخ توسط اساتید، تولید و تکثیر جزوات فرهنگی و آموزشی در سطح اساتید، برگزاری مراسم اختتامیه همراه با سخنرانی  و جلسات گفتگو در فضای تفریحی، شناخت اساتید متخصص و متعهد برای غنی‌سازی فرهنگی وآموزشی در دانشگاه بود.

لازم به توضیح است، طرح ضیافت اندیشه اساتید واحد کرج با حضور 192 شرکت‌کننده با موضوعاتی همچون شبکه‌های ماهواره‌ای و مجازی، اقتصاد مقاومتی و تولیدات، تحلیل درآمد نفت، فرق و ادیان (به ویژه تصوف)، مهدویت فرصت‌ها و رویکرد‌ها، سبک زندگی امروز، مدرنیته و انسان معاصر، بهداشت روان و امور تغذیه، حقیقت و اعجاز آن، استاد و پژوهش، آزادی بیان یا آزادی عقیده، حجاب؛ محدودیت یا مصونیت، انسان و بحران هویت، تحلیل مسائل سوریه و مصر، مسلمان ایرانی و ایرانی مسلمان، رسالت قرآن در حال حاضر و بهداشت و نماز تحت عنوان حلقه‌های معرفت و صالحین برگزار شد.

در مراسم اختتامیه این طرح معنوی حجت‌الاسلام والمسلمین فرید، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در واحد کرج طی سخنانی خطاب به استادان گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری مبتنی بر مهندسی فرهنگی تمام کوشش در برگزاری طرح ضیافت با همین رویکرد بوده است.

وی ادامه داد: امروزه اساتید در کشور نقش مهمی دارند، موفقیت و توسعه جامعه به دست شما است و همانند ریلی عمل می‌کنید که خود و جامعه را به سوی پیشرفت هدایت می‌کنید.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد کرج تصریح کرد: بنابراین اهمیت خاصی برای ضیافت اندیشه استادان قائل هستیم که با دقت در انتخاب اساتیدی که در این طرح مشارکت داشتند و در امر کلاس‌های آموزشی شرکت داشتند، نیز لحاظ شد.

فرید افزود: هر نقص یا قوتی را که مشاهده شده است را بیان کنید تا در جهت رفع نقایص و تقویت نقاط مثبت عمل شود و نیز اگر پیشنهادی برای سال‌های آینده در نظر دارید و یا حتی در بحث توانایی برای برگزاری کلاس‌های آموزشی و کارگاه‌های فرهنگی و مشاوره دانشجویی و سایر امور فرهنگی که استادان می‌توانند در آن زمینه فعال باشند، دانشگاه با آغوش باز پذیرای نظرات شما است.

وی با توضیحاتی در خصوص جلسات هم‌اندیشی که به صورت ماهانه در دانشکده‌های واحد کرج برگزار می‌شود از استادان خواست در این جلسات به صورت فعال شرکت کنند تا با همکاری و حضور خود در جهت ارتقای فرهنگی واحد گام بردارند.

لازم به توضیح است دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج نخستین واحد دانشگاهی است که به طور مستقل اقدام به برگزاری سلسله جلسات و مباحث این طرح ارزشمند کرده است.

همچنین در این طرح ضمن برنامه‌های آموزشی شامل اخلاق حرفه‌ای و اندیشه سیاسی برنامه‌های فرهنگی متنوعی از قبیل مداحی، شعرخوانی، تفریحات ورزشی و همراه با پذیرایی گنجانده شد.


موفقیت دانشگاه ها به دست اساتید موفقیت و توسعه جامعه موفقیت و توسعه جامعه به دست اساتید دانشگاه ها

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها