کسب رتبه اول وبومتریک توسط پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ايران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   26 شهریور 1392-17 September 2013بازدید 562کسب رتبه اول وبومتریک توسط پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ايران

پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران در جديدترين رتبه‌بندي وبومتريك (ژوئيه 2013) رتبه اول را در ميان موسسه‌هاي تحقيق و توسعه كشور به خود اختصاص داد.
به گزارش خبرنگار مهر، در اين رتبه‌بندي كه موسسه‌هاي پژوهشي و همه مراكز درگير در فعاليت‌هاي پژوهشي در حوزه‌هاي فناوري، علوم اجتماعي و علوم انساني را دربر‌مي‌گيرد، پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات در ميان 8 هزار موسسه تحقيق و توسعه برتر جهان، رتبه 311 را به خود اختصاص داده است.

در اين رتبه‌بندي، پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران بهترين رتبه‌ جهاني خود را از ابتدا تاكنون به دست آورده به طوري كه رتبه‌ جهاني این پژوهشگاه نسبت به سال گذشته ميلادي 53 پله ارتقا يافته است؛ علاوه بر اين، وب‌سايت پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات در رتبه‌بندي ژوئيه 2011 و 2012 و ژانويه 2012 نيز در ايران رتبه اول را كسب كرده بود.

در آخرين رتبه‌بندي انجام شده، پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي، سازمان زمين شناسي و اكتشافات معدني كشور، مركز تحقيقات مجلس شوراي اسلامي و فرهنگستان علوم پزشكي جمهوري اسلامي ايران پس از پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران رتبه‌هاي دوم تا پنجم را در ايران كسب کرده اند.

در اين رتبه بندي مراكز پژوهشي و دانشگاهي جهان براساس شاخص‌هاي سنجه وب دامنه‌هاي اينترنتي موسسات، ‌تعهد موسسات به انتشارات وب محور و ابتكارهاي آنها براي دسترسي آزاد مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

به گزارش مهر، اين ارزيابي توسط گروه پژوهشي سنجه‌هاي مجازي CSIC - يكي از بزرگترين سازمانهاي عمومي پژوهشي اسپانيا و مركز اطلاعات و مدارك علمي وابسته به شوراي پژوهش ملي اسپانيا (CINDOC) - صورت مي‌گيرد؛ اين گروه يك واحد پژوهشي است كه به عنوان ناظر فعاليت‌هاي پژوهشي و دانشگاهي بر روي وب عمل مي‌كند و هر سال در ماه ژانويه و ژوييه اين سايت به رتبه بندي مراكز پژوهش و دانشگاهي در سراسر جهان اقدام مي‌كند كه رتبه‌بندي كنوني دومين ويرايش منتشر شده در وبومتريك است.

اين ارزيابي از سال 2004 شروع شده و مبتني بر شاخص‌هاي تركيبي‌ چون دسترس‌پذيري و محتواي منتشرشده بر روي وب است.


رتبه اول وبومتریک پژوهشگاه علوم فناوری اطلاعات ايران

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها