گسترش فعالیت فرهنگی در ساختمان بانوان در دانشگاه امیرکبیر

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   20 مهر 1392-12 October 2013بازدید 429گسترش فعالیت فرهنگی در ساختمان بانوان در دانشگاه امیرکبیر


معاون فرهنگی دانشگاه امیرکبیر با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی این دانشگاه، گفت:‌ از سال گذشته ساختمان پنج طبقه‌ای ویژه بانوان در این دانشگاه تاسیس شد که در آن فعالیت‌های فرهنگی متفاوتی انجام می‌شود که گسترش این فعالیت‌ها جزو دستور کار دانشگاه است.

احمدرضا رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه در این ساختمان آموزش‌های گوناگونی در زمینه مسائل زناشویی، خیاطی، آشپزی، عکاسی و غیره انجام می‌شود، اظهار کرد: این مجموعه توسط یکی از دانشجویان قدیمی این دانشگاه مدیریت و تحت نظارت معاونت کل فرهنگی دانشگاه است.

وی با بیان اینکه تمامی دانشجویان می‌توانند در این مجموعه عضو شوند، گفت:‌ یک طبقه از این ساختمان کتابخانه است که تمامی دانشجویان می‌توانند از آن استفاده کنند، همچنین طبقه‌ای دیگر برای استراحت دانشجویان دختر در نظر گرفته شده است.

رحیمی با بیان اینکه این مجموعه دارای 800 عضو ثابت است، تصریح کرد: برنامه‌های آموزشی دانشگاه از جمله شنا، خیاطی و مسائل زناشویی مختص به اعضا و با هزینه‌ای اندک است.

وی افزود: استفاده از کرسی‌های آزاد اندیشی، شرکت در اردوهای تفریحی برای تمامی دانشجویان حتی از دانشگاه‌های دیگر نیز امکان‌پذیر است و دانشگاه در زمینه ارتقای این فعالیت‌ها برنامه‌هایی را در دست اقدام دارد.

رحیمی با اشاره به وجود اتاق دل‌گویی در این ساختمان، خاطر نشان کرد:‌ برای توسعه و ارتقای این مکان قصد داریم از مشاوران خبره و ماهری در این اتاق استفاده کنیم، البته در حال حاضر نیز دانشجویان با حضور در این اتاق می‌توانند با گروه‌های دانشجویی هم تراز خود درد و دل و مشورت کنند.

نحوه عضویت و فعالیت در ساختمان بانوان دانشگاه امیرکبیر

پروایی مسئول این ساختمان با اشاره به برنامه‌های اجرایی در این ساختمان، گفت:‌افراد علاقه‌مند می‌توانند با تکمیل فرم عضویت در این مجموعه فعالیت خود را شروع کنند.

وی افزود: اکثر ارتباط این مجموعه با دانشجویان از طریق ایمیل می‌باشد، چرا که از این طریق تاریخ برگزاری کلاس‌ها و همچنین ارسال کتاب و فایل‌های صوتی مفید صورت می‌گیرد.

پروایی با بیان اینکه یکی از اهداف این ساختمان ایجاد اشتغال برای دانشجویان است، گفت: اگر نهادی در دانشگاه نیاز به نیرو داشته باشد، این ساختمان این نیروها را به مراکز مختلف معرفی می‌کند و همچنین افرادی که در حال حاضر در این ساختمان در بخش‌های مختلف مربی هستند، از خود دانشجویان انتخاب شده‌اند و بابت آموزشی که ارائه می‌دهند مبلغی را دریافت می‌کنند.

وی افزود: یکی از اهداف این مرکز برای گسترش و توسعه ایجاد نشریه است که در حال حاضر اقدامات مفیدی در این زمینه انجام شده است.

پروایی با اشاره به هزینه‌های این مرکز، تصریح کرد: هزینه ناچیزی بابت برگزاری کلاس‌ها از دانشجویان گرفته می‌شود و همچنین اداره کل فرهنگی دانشگاه نیز بودجه‌ای را برای انجام فعالیت‌های این مرکز در اختیار ما می‌گذارد.

وی افزود: دانشجویانی که در این مرکز فعالیت می‌کنند فعالیت آن‌ها جزو کارورزی‌شان محسوب می‌شود.


ساختمان بانوان دانشگاه امیرکبیر دانشگاه امیرکبیر توسعه فرهنگی در دانشگاه امیرکبیر توسعه فرهنگی دانشگاه امیرکبیر

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها