ايجاد مركز نخبگان علوم انسانی در دانشگاه شيراز و توليد علم با رويکرد اسلامی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   19 آبان 1392-10 November 2013بازدید 443ايجاد مركز نخبگان علوم انسانی در دانشگاه شيراز و توليد علم با رويکرد اسلامی

رئيس دانشگاه شيراز از ايجاد مركز نخبگان علوم انساني با هدف ايجاد انگيزه در دانشجويان نخبه علوم انساني در راستاي توليد علم با رويكرد اسلامي خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر محمد موذني در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به فعاليت‌هاي دانشگاه شيراز طي چهار سال گذشته گفت: دانشگاه شيراز در اين دوره زماني شرايط آرامي را پشت سر گذاشت.

وي ادامه داد: در اين برهه، علي رغم آنكه دانشگاه به ويژه در دو سال اخير با بحران هاي شديد مالي مواجه بود، در بخش هاي مختلف روندي رو به رشد داشت و حتي توفيقات بزرگي نيز به دست آورد.

رئيس دانشگاه شيراز به برنامه هاي حوزه آموزش اشاره کرد و گفت: توسعه فعاليت هاي آموزشي برون مرزي دانشگاه يکي از برنامه هاي دانشگاه بود که با راه اندازي واحد امارات متحده عربي و پذيرش دانشجو در 4 رشته كارشناسي، 10 رشته كارشناسي ارشد و 8 رشته دکتري فعاليت هاي آموزشي برون مرزي دانشگاه توسعه يافت و تعداد دانشجويان خارجي دانشگاه به 75 دانشجو رسيد.

وي ادامه داد:  164 نفر عضو هيات علمي جديد در رشته ها و گرايش هاي مخلتف تحصيلي طي اين مدت استخدم شدند و 110 عضو هيات علمي براي بخش هاي مختلف دانشگاه بورسيه شدند.

رئيس دانشگاه شيراز افزود: مجوز پذيرش دانشجو در 34 رشته جديد در مقطع دكتراي تخصصي، 44 رشته جديد در مقطع كارشناسي ارشد اخذ شد همچنين در برنامه آموزشي 150 رشته در مقطع كارشناسي ارشد بازنگري شد.

وي افزود: همچنين برنامه آموزشي تعداد قابل توجهي از رشته ها در مقاطع كارشناسي و دكتري تخصصي بازنگري شد.

موذني به برخي از برنامه هاي فرهنگي که طي اين مدت در دانشگاه برگزار شده است اشاره کرد که از اهم آن مي توان به تهيه و تدوين نظام نامه مهندسي فرهنگي، راه اندازي مجتمع فرهنگي كوثر در محوطه خوابگاه هاي خواهران در پرديس مركزي دانشگاه ( با هدف توسعه فعاليت هاي فرهنگي و اجتماعي ويژه خواهران دانشجو ) و ايجاد مركز نخبگان علوم انساني با هدف ايجاد انگيزه در دانشجويان نخبه علوم انساني در راستاي توليد علم با رويكرد اسلامي اشاره کرد.


ايجاد مركز نخبگان علوم انسانی مرکز نخبگان علوم انسانی مرکز نخبگان علوم انسانی در دانشگاه شیراز

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها