اعطای جایزه ملی ایسپا به سه پژوهشگر برتر حوزه نظر سنجی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   27 آذر 1392-18 December 2013بازدید 465اعطای جایزه ملی ایسپا به سه پژوهشگر برتر حوزه نظر سنجی

جایزه ملی ایسپا طی مراسمی به سه پژوهشگر برتر حوزه نظرسنجی دکتر محسن گوردزی، دکتر ابراهیم آقاجانی و دکتر محمد فاضلی اعطا شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، احمد مسجدجامعی رییس شورای شهر تهران در نخستین مراسم اعطای جایزه ملی ایسپا از ابتکار جهاددانشگاهی برای اعطای جایزه ملی ایسپا تقدیر کرد و گفت: در دهه هفتاد و زمان ریاست جمهوری آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به این جمع‌بندی رسیدیم که پژوهش در حوزه علوم اجتماعی بسیار ضروری است.

وی ادامه داد: در آن زمان امر پژوهش در حوزه علوم اجتماعی به طور جدی پیگیری و سرانجام بحث پیمایش در این حوزه در زمان ریاست‌جمهوری دکتر خاتمی مطرح شد و تشکیل مرکز مستقلی برای فعالیت‌های نظرسنجی در دستور کار قرار گرفت. در واقع رویکرد مطرح در این خصوص این بود که بتوانیم علاوه بر افزایش توان دانشگاهی، از آنچه که انجام می‌شود، در حوزه سیاست‌گذاری‌های کلان بهره بگیریم.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه برای ساختارمندشدن این مطالعات برای نخستین‌بار پیمایش باورها و نگرش ایرانی‌ها در برنامه سوم و چهارم توسعه گنجانده شد، گفت: براین اساس دولت مکلف شد که این پژوهش را به طور دوره‌ای دنبال کند و اطلاعات پایه را در حوزه‌های مختلف به دست آورده و آن را در اختیار نهادهای مختلف و همچنین مردم قرار دهد.

به گفته مسجدجامعی، متاسفانه این پژوهش‌ها بعدها علی‌رغم اینکه در برنامه توسعه آمده بودند محقق و اجرایی نشدند، البته سندی در شورای شهر تهران به تصویب رساندیم و براساس آن شهرداری تهران موظف شد این تحقیقات را در سطح تهران به ثمر برساند. در واقع تلاش کردیم این تجربه استمرار یابد اما باید گفت این از مظلومیت پژوهش‌هاست که از آنها چندان استفاده‌ای نمی‌شود.

در این مراسم که دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاد دانشگاهی، دکتر سیدضیاء هاشمی معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، دکتر فیض معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی، دکتر گیویان رییس مرکز افکارسنجی ریاست جمهوری، دکتر شریفی‌زاده رییس جهاد دانشگاهی تهران و همچنین دکتر محسن گودرزی و دکتر سراج‌زاده و جمعی از مدیران ارشد جهاد دانشگاهی و اساتید و پژوهشگران فعال در زمینه علوم اجتماعی به ویژه نظرسنجی حضور داشتند، با اعطای جایزه ملی ایسپا از دکتر محسن گودرزی، دکتر ابراهیم آقاجانی و دکتر محمد فاضلی به عنوان پژوهشگران برتر حوزه نظرسنجی تقدیر شد.

همچنین دبیرخانه جایزه ملی ایسپا در بخش ویژه نظرسنجی الکترونیکی حجت‌الاسلام و المسلمین سید سعیدرضا عاملی را به عنوان نفر برگزیده شناخت.

همچنین در این مراسم دکتر عبدالحسین کلانتری مدیر گروه جامعه‌شناسی دانشگاه تهران، دکتر جواد یگانه و همچنین حسن فارسی، رحیم یعقوب‌زاده، حدیث میرزامحمدی، فاطمه فلاح، مهدی رفیعی به‌آبادی، علیرضا پورصمد و دکتر جنادله نیز به پاس فعالیت در حوزه نظرسنجی مورد تقدیر قرار گرفتند.


جایزه ملی ایسپا اعطای جایزه ملی ایسپا جایزه ایسپا شرایط دریافت جایزه ملی ایسپا جایزه ایسپا چیست؟

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها