«بسته‌بندی قرص» خلاقانه طراحان ایرانی، برگزیده مسابقات جهانی طراحی صنعتی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   30 آذر 1392-21 December 2013بازدید 517«بسته‌بندی قرص» خلاقانه طراحان ایرانی، برگزیده مسابقات جهانی طراحی صنعتی

الناز بارانی و محمد مصطفی لاله چینی با ارائه طرحی ابتکاری در زمینه بسته‌بندی قرص در میان برگزیدگان جایزه طراحی صنعتی Red Dot Award قرار گرفتند.


محمد مصطفی لاله چینی، یکی از دو طراح جوان طرح برگزیده این مسابقه بزرگ طراحی صنعتی در گرایش Skin در گفت‌و‌گو با خبرنگار علمی ایسنا اظهار داشت: استفاده به موقع دارو نکته بسیار مهمی است. هنگامی که دارو براساس نکات نسخه بیمار مورد مصرف قرار نگیرد ممکن است تأثیر بسیار کمی داشته و یا همچنین می تواند ریسک عوارض جانبی دارو را بسیار افزایش دهد. این طرح که +Description نام دارد یک فرمی از بسته بندی برای قرص ها می باشد که به بیمار کمک می کند تا بتواند راحت‌تر زمان و یا میزان مصرف داروی خود را کنترل و مدیریت کند و تا اتمام استفاده از قرص به کاغذ توضیحات آن دسترسی داشته باشد تا در صورت برخورد با مشکلی به آن مراجعه کند.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح دو بسته از قرص که مانند بقیه بسته های قرص هستند از طریق اتصالاتی در دو گوشه بسته بندی به یکدیگر قفل می‌شوند. در این حالت دستورالعمل پزشکی می تواند به راحتی تا شود و درون این فضای بین دو بسته قرص قرار گیرد و هنگامی که نیاز به استفاده است این اتصالات باز شده، دستورالعمل مورد استفاده قرار گرفته و مجدد در سر جای خود بسته بندی می‌شود که این به حفاظت از آن نیز کمک می‌کند و همچنین از باز شدن قرص ها بر اثر برخورد با وسایل اطرافش نیز جلوگیری می‌شود.

بسته‌بندی قرص

بارانی، دیگر طراح بسته‌بندی جدید قرص هم تصریح کرد: از دیگر مزایای این طرح این است که دیگر نیازی به جعبه مجزا نداشته و خود به تنهایی یک بسته بندی کامل به حساب می آید.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح همچنین در پشت هر قرص فضایی برای یادداشت قرار داده شده که بیمار می تواند زمان مصرف خود را نیز برای به یاد داشتن، درج کند که می‌تواند بیمار را برای استفاده از قرص هایی که زمان دقیق مصرف آنها مهم است، یاری دهد به این صورت که از ابتدا قبل از مصرف، زمان استفاده همه قرص ها توسط بیمار نوشته می‌شود و در این صورت می‌تواند در صورت کنده شدن پشت هر قرص متوجه استفاده قرص مربوط به آن زمان شود.

بارانی تصریح کرد: این قابلیت همچنین می‌تواند کمک بزرگی به افراد مسن کند به این صورت که توسط یکی از نزدیکانش و یا پرستارش زمان استفاده محاسبه شده و پشت بسته قرص نوشته می‌شود تا در هنکام تنهایی نیازی به پرسیدن زمان استفاده قرص از بقیه نداشته باشد.


اخبار علمی اخبار علمی و فرهنگی موفقیت های علمی کشور دستاوردهای علمی کشور

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها