طراحی نرم‌افزار ضدسرقت علمی برای مقالات فارسی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   04 دی 1392-25 December 2013بازدید 439طراحی نرم‌افزار ضدسرقت علمی برای مقالات فارسی

معاون پژوهشي و آموزشي پژوهشکده فناوري اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهي از طراحي نرم‌افزار ضد سرقت علمي براي مقالات در اين پژوهشکده خبر داد و افزود: اين نرم‌افزار با همکاري پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران اجرايي مي‌شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از: سرويس پژوهشي ايسنا به نقل از روابط عمومي جهاد دانشگاهي، دکتر رامين شقاقي با اشاره به اينکه مشکل موضوع سرقتهاي علمي و ادبي از مشکلات جامعه علمي، استادان و دانشجويان است، خاطرنشان کرد: پژوهشکده فناوري اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهي در راستاي اهداف و ماموريت‌هاي جهاد دانشگاهي سعي دارد براي اين موضوع از طريق طراحي و توليد نرم‌افزاري کارآمد، راهکار مناسب ارائه کند.

معاون پژوهشي و آموزشي پژوهشکده فناوري اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهي با اشاره به اينکه طراحي اين نرم‌افزار از شش ماه پيش با همکاري «ايران داک» کليد خورده، افزود: يک تيم متخصص از فارغ‌التحصيلان دکتري و کارشناسي ارشد در رشته‌هاي هوش مصنوعي و فناوري اطلاعات براي طراحي اين نرم‌افزار فعاليت مي‌کنند.

وي با اشاره به اينکه چنين نرم‌افزاري براي مقالات و پايان‌نامه‌ها به زبان انگليسي وجود دارد، افزود: تلاش مي‌کنيم اين نرم‌افزار با توجه به کثرت توليد مقالات علمي در داخل کشور به زبان فارسي نيز طراحي و توليد شود تا به بسياري از مشکلات مبتلا به جامعه علمي و دانشگاهي پاسخ درخور داده شود.

شقاقي با اشاره به اينکه اين نرم‌افزار مي‌تواند براي دانشگاه‌ها و مراکز علمي بسيار ارزشمند و سازنده باشد، اظهار کرد: تلاش اين است که اين نرم‌افزار تا چند ماه آينده نهايي شور و استفاده از آن براي جامعه قابل استفاده باشد.

‌وي از انجام بيش از 50 پروژه پژوهشي در پژوهشکده فناوري اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهي خبر داد و گفت: اين پروژه‌ها از طريق گروه‌هاي سه گانه پژوهشي توسعه مدل‌هاي کسب و کار، گروه پژوهشي سيستم‌هاي اطلاعاتي پيشرفته و گروه پژوهشي ديجيتال انجام مي‌شود.

بر اساس اين گزارش، پژوهشکده فناوري اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهي در عرصه پژوهش‌ها و آموزش‌هاي مرتبط با فناوري اطلاعات و ارتباطات و همچنين برگزاري پژوهش‌هاي علمي و تخصصي در زمينه بکارگيري فناوري اطلاعات فعاليت‌هاي شاخصي را به انجام رسانده است.


طراحی نرم‌افزار ضدسرقت علمی نرم افزار های ضد سرقت نرم افزار ضد سرقت علمی مقالات علمی

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها