70 درصد مجلات علوم پزشکی در پایگاه های معتبر نمایه شدند و اسکوپوس و ISC در صدر

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   08 دی 1392-29 December 2013بازدید 377 70 درصد مجلات علوم پزشکی در پایگاه های معتبر نمایه شدند و اسکوپوس و ISC در صدر

دبير كميسيون نشريات علوم پزشكي كشور گفت: از میان 1200 مجله علمی پژوهشی موجود در کشور، وزارت بهداشت کمتر از 25 درصد این تعداد را در اختیار دارد اما 70 درصد مجلات در پایگاه های معتبر نمایه هستند.به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از: دكتر علي اكبري ساري در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: بر اساس برنامه پنجم توسعه ما باید در پایان سال 94 در وزارت بهداشت 350 مجله علمی پژوهشی داشته باشیم که اکنون در سال 92 تعداد مجلات علمی پژوهشی علوم پزشکی 305 عدد است که نشان می دهد ما از برنامه جلوتر قرار داریم.

وی اظهار داشت: ما در سه سال گذشته توانسته ایم  45 مجله را در پایگاه Pub Med نمایه کنیم. این رشد به این ترتیب بدست آمده است که این میزان در سال 89 صفر بوده و در سال 90 تعداد 11 نمایه جدید، در سال 91 نیز 11 نمایه جدید و در سال 92 هم 22 مورد نمایه جدید اضافه شد و در مجموع توانسته ایم 45 مجله را تاکنون در این پایگاه ها نمایه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: رشد خوبی که در حوزه نمایه سازی مجلات داشته ایم به این ترتیب بوده که 28 مجله در isi و 87 مجله در اسکوپوس و 45 مجله در Pub Med نمایه شده اند . در واقع نیمی از مجلات علمی پژوهشی علوم پزشکی کشور در یک پایگاه معتبر نمایه شده اند.

دبير كميسيون نشريات علوم پزشكي كشور یادآور شد: در این میان اکثر مجلات علمی پژوهشی علوم پزشکی در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC نیز نمایه هستند که بیشتر از 150 را شامل می شود.مجلات علمی مجلات علمی برتر مجلات علمی برتر دنیا معتبر ترین مجلات علمی دنیا مجلات اسکوپوس مجلات ISC

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها