دو برنامه جدید برای دانشجویان خارج کشور/ کنفرانسهای دانشجویی تخصصی شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجیارسال شده در   23 فروردین 1390-12 April 2011بازدید 1897


دو برنامه جدید برای دانشجویان خارج کشور/ کنفرانسهای دانشجویی تخصصی شود
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: معاون فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خواستار برگزاری کنفرانس های علمی دانشجویان خارج از کشور به صورت تخصصی و در راستای توجه به نیازهای کشور شد.

"غلامرضا خواجه سروی" در حاشیه نخستین کنفرانس علمی دانشجویان ایرانی در مالزی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری مهر، ضمن تقدیر از رایزنی علمی ایران در جنوب شرق آسیا افزود: برگزاری نخستین کنفرانس علمی دانشجویان ایرانی در مالزی با توجه به آمار بالای دانشجویان ایرانی در این کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه پیش ازاین کنفرانس علمی توسط رایزنی های علمی در خارج از کشور تنها دو بار برگزار شد، گفت: نخستین کنفرانس علمی دانشجویان ایرانی در مالزی سومین تجربه از این نوع است که باید در خدمت معرفی و جذب دانشجویان برتر ایرانی به بازار کار داخل کشور باشد.

معاون فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به سوالی در خصوص برنامه های این وزارتخانه برای رسیدگی به نیازهای فرهنگی دانشجویان ایرانی خارج از کشور گفت: متاسفانه تا کنون بخش خاصی متصدی رسیدگی به امور فرهنگی دانشجویان نبوده است.

وی در گفتگو با مهر ضمن بیان اینکه رسیدگی به امور فرهنگی دانشجویان خارج از کشور از برنامه های وزارت علوم است، افزود: درتلاش هستیم ساختار اداری ویژه ای برای این امر ایجاد شود و بودجه مورد نظر آن در بودجه سال 90 پیش بینی شده است.

خواجه سروی درعین حال حمایت های مالی از برنامه های فرهنگی دانشجویان در خارج از کشور و استفاده از تجربیات موفق فرهنگی دانشجویان در داخل کشور جهت اجرا در خارج از کشور را از دیگر سیاستهای وزارت علوم در این حوزه برشمرد.

نخستین کنفرانس علمی دانشجویان ایرانی در مالزی روز شنبه در مرکز همایشهای دانشگاه یو پی ام مالزی آغاز به کار کرد و شامگاه یکشنبه به کار خود پایان داد.

 


دانشجویان خارج کشور کنفرانسهای دانشجویی تخصصی
اخبار روزنامه ها