كاهش قابل توجه دانشجويان ايراني در دانشگاه‌هاي هند و مالزي از امسال

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجیارسال شده در   31 فروردین 1390-20 April 2011بازدید 1629


محمود ملاباشي معاون دانشجويي وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس با بيان اينكه تعدادي از دانشگاه‌ها خارجي مورد ارزيابي مجدد قرار گرفته‌اند، افزود: پس از يك دوره زماني بررسي دانشگاه‌هاي هند و مالزي تعداد قابل توجهي از اين دانشگاه‌ها از اعتبار خارج شدند.
وي با اشاره به مهلت 3 ماهه به دانشجويان اين دانشگاه‌ها براي انتخاب دانشگاه جديد گفت: سه ماه به دانشجويان دانشگاه‌هايي كه از اعتبار خارج شده‌اند مهلت داده شد تا نسبت به انتخاب دانشگاه جديد خود تصميم بگيرند.
معاون دانشجويي وزارت علوم درباره مدارك فارغ‌التحصيلان دانشگاه‌هاي خارجي كه از اعتبار خارج شده‌اند، گفت: مدرك فارغ‌التحصيلاني كه اين دانشگاه‌ها تحصيل كرده‌اند در وزارت علوم مورد ارزيابي قرار مي‌گيرد.
وي در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود گفت: از امسال تعداد دانشجوياني كه در كشورهاي هند و مالزي تحصيل مي‌كنند خصوصاً در مقاطع كارداني و كارشناسي سالي حدود 2 هزار نفر كم مي‌شود.
ملاباشي با تأكيد بر اينكه دانشگاه‌هاي ايران قوي‌تر از دانشگاه‌هاي كشورهايي همچون هند و مالزي هستند، گفت: در حال حاضر دانشگاه‌هاي كشور ظرفيت خالي دارند و داوطلبان مي‌توانند در كنار خانواده خود با هزينه و آرامش بيشتر به تحصيل بپردازند.


دانشجويان ايرانيدانشگاه‌ هند مالزي
اخبار روزنامه ها