دختران غیر مسلمان دانشگاه بیرمنگهام برای یک روز محجبه شدند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجیارسال شده در   26 اردیبهشت 1390-16 May 2011بازدید 2165


دختران غیر مسلمان دانشگاه بیرمنگهام برای یک روز محجبه شدند

پرتال دانشگاهی کشور

دختران غیرمسلمان دانشگاه بیرمنگهام برای یک روز محجبه شدند
دانشجویان غیر مسلمان حجاب را به سبک مسلمانان پوشیده و در تمام بحثهایی که درباره اسلام برگزار شد شرکت کردند تا درک خود را از این دین آسمانی ارتقاء دهند.

یک گروه از دانشجویان دختر غیرمسلمان به دعوت همتایان مسلمان خود یک روز را صرف یادگیری مبانی اسلام کرده و با انتخاب پوشش اسلامی و حجاب تلاش کردند آگاهی و درک خود را از حس مسلمانان زمانی که حجاب بر سر می‌‎گذارند درک کنند.
به نوشته‏ی نشریه دانشگاه آلاباما در بیرمنگهام رویداد " یک روز با حجاب" از سوی انجمن اسلامی مسلمانان دانشگاه آلاباما در بیرمنگهام در طول هفته آگاهی درباره اسلام برگزار شد.

دانشجویان غیر مسلمان حجاب را به سبک مسلمانان پوشیده و در تمام بحثهایی که درباره اسلام برگزار شد شرکت کردند تا درک خود را از این دین آسمانی ارتقاء دهند.

به گزارش مهر به نقل از نشریه مذکور، فرح بات از جمله برگزارکنندگان این رویداد گفت: هدف اصلی نه تنها آگاهی درباره اسلام بلکه رفع باورهای نادرست دانشجویان درباره زنان محجه مسلمان است.

وی افزود: در میان باورهای نادرستی که درباره زنان مسلمان وجود دارد این است که زنان مورد ستم قرار گرفته و مجبور به پوشیدن حجاب می شوند، این درحالی است که قرآن به مسلمانان امر کرده است خود را از عموم بپوشانند، حجاب دستور صریح خداوند است.

این دانشجوی محجبه و مسلمان گفت: زنان مسلمان به جای اینکه احساس سرکوبی داشته باشند می دانند که پوشش حجاب احساسی کاملا متفاوت را در آنها ایجاد می کند، اعتقاد داریم اگر زنی یک روز حجاب را امتحان کند احساس آزادی بیشتری می کند و قضاوتی توسط دیگران از وی می شود به ذهن و شخصیت وی باز می گردد نه مسائل ظاهری را در بر نمی گیرد.

ارین گوکل از دانشجویان رشته پرستاری در این گردهمایی گفت: درحالی حجاب بر سر دارد احساس مسئولیت می کنم که درست رفتار کنم. نمی خواهم به افرادی که چنین پوششی را برگزیده اند بی احترامی کنم. آنها هم هنگام داشتن این پوشش مسئولیتی برعهده دارند.

وی گفت: هنگامی که در طول روز با پرشسهای متعصبانه ای درباره علت این پوشش رو به رو شدم پاسخ دادم که من در حال یادگیری یک تجربه هستند و یادیگری چشم اندازهای دیگر با هیچ اصولی منافات ندارد.


دختران غیر مسلمان دانشگاه بیرمنگهام محجبه
اخبار روزنامه ها