شرایط انتخاب رشته اتباع خارجی در کنکور ارشد/ ممنوعیت در رشته‌های خاص

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجیارسال شده در   08 خرداد 1390-29 May 2011بازدید 2503


شرایط انتخاب رشته اتباع خارجی در کنکور ارشد/ ممنوعیت در رشته‌های خاص
شرایط انتخاب رشته اتباع غیرایرانی شرکت کننده در کنکور کارشناسی ارشد 90 که مجاز به انتخاب رشته شده اند، اعلام شد که بر اساس اعلام سازمان سنجش پذیرش این دسته از داوطلبان در رشته های حساس ممنوع است.

به گزارش خبرنگار مهر، کلیه اتباع غیرایرانی شرکت کننده در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی سال 90 باید علاوه بر دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی آزمون بند مربوط را در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی نیز علامتگذاری کرده باشند. در صورتی که اتباع غیرایرانی که در ردیف پذیرفته شدگان نهایی این آزمون قرار گیرند و در زمان ثبت نام بند 15 تقاضانامه را علامتگذاری نکرده باشند، پذیرش آنان لغو خواهد شد.

فقط اتباع غیرایرانی مقیم جمهوری اسلامی ایران منوط به داشتن یکی از مدارک اقامتی یا شناسایی معتبر در گزینش شرکت داده می شوند.

اتباع غیرایرانی مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در مناطق ممنوعه تردد و اسکان اتباع خارجی نیستند و در صورت پذیرش و اعلام قبولی داوطلبان غیرایرانی در مناطق ممنوعه، پذیرش آنان در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی آن مناطق ملغی می شود فهرست مناطق ممنوعه تردد و اسکان برای این داوطلبان، در سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور درج شده است.

پذیرش اتباع غیرایرانی در رشته هایی که منجر به ایجاد تعهداتی برای جمهوری اسلامی ایران شود (از جمله تعهدات استخدامی) و رشته های خاص و حساس اکیداً ممنوع است و توضیح و فهرست این رشته ها در سایت سازمان سنجش آموزش کشور موجود است.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره 2) این آزمون که شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته‌ها است از روز سه شنبه 3 خرداد تا روز دوشنبه 9 خرداد در سایت اینترنتی این سازمان قابل دسترسی خواهد بود. همچنین آن دسته از داوطلبان که مایل به دریافت اصل دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره 2) هستند می‌توانند از روز پنجشنبه 5 خرداد با مراجعه به باجه مرکزی پست در شهرستانها و مناطق پستی در شهرستانهای بزرگ با پرداخت مبلغ 7 هزار ریال دفترچه را دریافت کنند.

داوطلبان تا ساعت 24 روز دوشنبه 9 خرداد برای انتخاب رشته فرصت دارند و می توانند با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری، شماره شناسنامه و یا کد رهگیری که در پایان ثبت‌نام اولیه توسط سیستم به داوطلب داده شده است نسبت به ثبت کد رشته محل های انتخابی و تکمیل فرم اقدام کنند.

پس از تایید نهایی رشته‌های انتخابی توسط داوطلب، شماره رمز 15 رقمی توسط سیستم به عنوان رسید در اختیار داوطلب قرار داده خواهد شد در غیر این صورت انتخاب رشته آنان تکمیل نشده است.


شرایط انتخاب رشته اتباع خارجی کنکور ارشد ممنوعیت رشته‌های خاص
اخبار روزنامه ها